Devlet Tiyatroları’nın ‘Açık Hava Yaz Oyunları’ perdelerini açıyor

Sahnelenecek ilk oyun klasikler arasında yer alan Keşanlı Ali Destanı olacak. ‘Rumuz Goncagül’ de üç günlük gösterimle izleyiciyle buluşacak.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün yaz ayları için hazırladığı “Açık Hava Yaz Oyunları” projesi, “Keşanlı Ali Destanı” oyunuyla 6 Temmuz’da Ankara’da başlıyor. Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, “Açık Hava Yaz Oyunları” projesi kapsamında, Bursa Devlet Tiyatrosu yapımı “Keşanlı Ali Destanı”, 6 Temmuz Perşembe Macunköy Açık Hava Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

Haldun Taner’in yazdığı, müziklerini Yalçın Tura’nın yaptığı ve Bora Özkula’nın yönettiği, Türk tiyatrosunun eşsiz klasikleri arasında yer alan oyun 7 ve 8 Temmuz’da da sergilenecek.

Tarık Buğra’nın yazdığı ve Sabri Özmener’in yönettiği, Antalya Devlet Tiyatrosu yapımı “İbiş’in Rüyası” 13, 14 ve 15 Temmuz’da, Oktay Arayıcı’nın yazdığı ve Zafer Algöz’ün yönettiği, İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Rumuz Goncagül” de 20, 21 ve 22 Temmuz’da sanatseverlerle buluşacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.