Bu besinler her türlü ağrıyı doğal yollardan gideriyor!

Vücudumuzun herhangi bir yerinde meydana gelen ağrı, bazen bütün günümüzü zehir edebiliyor. Ağrı kesici ilaç kullanmak yerine doğal besinlerle ağrıyı gidermek mümkün. Peki, doğal ağrı kesici yiyecekler neler? Ağrı nasıl geçer evde? İşte, doğal ağrı kesici yiyecekler…

Diş ağrısı olsun, regl döneminde yaşanan kramplar, eklem ağrıları veya güçlü baş ağrıları rahatsızlık verir ve hatta bazen günlük yaşantımızı zorlaştırır. Böyle zamanlarda refleks olarak hap içmeye yelteniriz. Haplar elbette bize anında rahatlama sağlar. Ancak tamamen ilaçlara bağımlı hale gelmemeliyiz. Çünkü yarardan çok zarar verebilirler.

Farklı ağrı türlerinden kurtulmaya yardımcı olabilecek pek çok gıda ürünü mevcut. Size ilaç gibi hızlı bir rahatlama sağlamayabilirler. Ancak kesinlikle daha sağlıklı ve uzun vadede faydalı olan daha doğal bir seçenek sunarlar.

HER TÜRLÜ AĞRIYI DOĞAL YOLLARDAN GİDEREN 5 BESİN
Zerdeçal: Zerdeçal sağlığa faydalı birçok özellik sunar. Zerdeçal iltihap önleyici özelliklere sahiptir ve eklem ağrısını hafifletmede çok iyi çalışır.

Zencefil: Günlük olarak kullandığımız bir diğer yaygın baharat zencefildir. İltihap önleyici özellikler açısından zengindir ve doğal olarak ağrıdan kurtulmaya yardımcı olabilir. Zencefilin kas ağrısı, ağrı ve şiddetli baş ağrılarını iyileştirmede etkili olduğu görülmüştür. Migrenin tetiklediği baş ağrısını da önemli derecede azalttığı gözlemlendi. Zencefil ayrıca regl ağrısını hafifletmeye de yardımcı olur. Bir bardak zencefil çayı yapın ve ağrılara elveda deyin.

Karanfil: Diş ağrısı veya diş eti sorunları ile mücadele ediyorsanız karanfil sizin kurtarıcınız. Karanfil, diş ağrısını doğal olarak azaltmaya yardımcı olan bir bileşen olan öjenol içerir. Bu nedenle birçok diş macununda da karanfili ortak bir bileşen. Bu küçük siyah renkli tomurcuklar böyle zamanlarda doğal ağrı kesici etkisi gösterir.

Kiraz: Kirazlar en sevilen yaz meyvelerinden biri. Kiraz antioksidanlar açısından zengin ve doğal ağrı kesici özelliklere sahip. Araştırmalar bu meyvenin özellikle kasla ilgili ağrıların tedavisinde etkili olduğunu gösteriyor. Kirazı olduğu gibi yiyebilir hatta lezzetli bir meyve suyu yapabilirsiniz.

Nane: Nanenin tedavi edici ve iyileştirici özellikleri var. Zihnimizi sakinleştirmeye yardımcı olur ve baş ağrılarından kurtulmaya yardımcı olur. Naneden yararlanmanın harika bir yolu çayını tüketmek. Ek olarak nane, diş ağrısı ve kas ağrılarından kurtulmak için de harika bir doğal ağrı kesici.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.