Devlet Fotoğraf Yarışması’na başvurular 1 Ağustos’ta

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu yıl 20’ncisi düzenlenecek Devlet Fotoğraf Yarışması’na başvuruların 1 Ağustos’ta başlayacağını duyurdu.

ANKARA (İGFA) – Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün organize ettiği Devlet Fotoğraf Yarışması, 20’nci kez düzenlenecek.

Yarışma, fotoğraf sanatçılarını desteklemek, fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak ve gerektiğinde uluslararası platformlarda Türkiye’yi temsil edecek nitelikte fotoğraf sergileri oluşumuna katkı sağlayacak

1984’ten bu yana iki yılda bir düzenlenen yarışmanın bu yıl ki temaları “İnsan ve Yaşam”, “Doğal Hayat” ve “Tarihi Yapılar” olmak üzere 3 ayrı kategori olarak belirlenirken, yarışma sonunda dereceye giren eserler için toplam 141 bin TL ödül verilecek.

Yarışmaya ilişkin şartnameye ve detaylı bilgiye https://gorselsanat.ktb.gov.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

https://twitter.com/TCKulturTurizm/status/1529014502724968448

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.