Clubhouse çok yakında Android cihazlara da geliyor

Paul Davison, sadece İOS cihazlarında bulunan ve davetiyeyle kullanılabilen sesli sohbet platformu Clubhouse’un birkaç ay sonra Android cihazlarda da kullanılacağını duyurdu.

Clubhouse’un kurucusu ve CEO’su Paul Davison uygulamanın Android cihazlarda kullanılmasının bu yaz başında olabileceğini belirtti.

KÖTÜ AMAÇLI CLUBHOUSE İSİMLİ UYGULAMALAR İNDİRİLİYOR

Açıklama, birçok Android kullanıcısının, Google Play aracılığıyla kötü amaçlı Clubhouse isimli uygulamaları indirdikten sonra geldi. Clubhouse sanılarak indirilen uygulamaların, BlackRock adlı kötü amaçlı yazılım tarafından Google Play Store’a eklendiği ve indirme gerçekleştiren cihazların zarar gördüğü belirtildi.

YALNIZCA DAVETİYE İLE KULLANILABİLİYOR

Yalnızca davetiyeyle kullanılabilen sesli sohbet platformu Clubhouse, Nisan 2020’deki kuruluşundan bu yana sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabiliyor.

ELON MUSK DESTEKLİ UYGULAMA

Uygulamanın, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk gibi endüstri liderlerinin desteğiyle son zamanlarda büyük popülerlik kazandığı biliniyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.