Bostanlıspor futbolda gençlere büyük şansı

Gelecek sezon A Takımını tamamen gençleştirmeyi ve yaş ortalamasını 20’ye düşürmeyi amaçlayan Bostanlıspor bu amaçla ilk etapta U18 takımında yenilemeye gitme kararı aldı.

Bostanlıspor Futbol Şube Sorumlusu Taner Çınar, U18 takımının iskelet kurma çalışmalarına başladıklarını, aynı zamanda bu takıma futbolcu arayışlarının dört koldan devam ettiğini ifade ederek, şöyle dedi:

“A Futbol Takımımızı başkanımız Avni Erboy’un talimatıyla gençleştirme kararı aldık. Bundan böyle sonuç değil, futbolcu yetiştirme amaçlı bir takım kuracağız. Elbette bu arada hedefimiz de gençlerle başarı kazanmak olacak. A Takımımızda 25 yaşından büyük oyuncu oynatmayacağız. Yaş ortalamamız en fazla 20 olacak. U16 ve U18 takımımızın futbolcularını A Takımımıza alacağımız gibi iskeleti U18 takımımız teşkil edecek. Bundan böyle futbolda da amaç futbolcu kazanmak endeksli k. Yönetimin aldığı kararla alt yapımızı yeniden yapılandırıp daha fazla yaş grubu takımıyla liglere katılacağız. Bu nedenle de Bostanlıspor’da forma giymek isteyen her genci takımlarımıza davet ediyoruz.”

Yaş grubu takımları için Gode Cengiz Spor Tesislerinde denemelerin U18 çalışması ile başladığını ifade eden Çınar, “hem antrenman yapacağız, hem de yeni gelecek arkadaşlarımızı bu çalışmalarda görme şansına sahip olacağız. Şu anda büyük sahada çalışma şansımız olmadığından antrenman ve denemelerin tamamı Gode Cengiz Sahasında olacak” dedi. .

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.