“Black Mirror: Bandersnatch” dizisi Netflix’in başına bela açtı

Netflix, interaktif yapımı Black Mirror: Bandersnatch’ta Chooseco adlı şirkete ait lisansın ihlal edildiğini iddia edildi. Chooseco şirketi, Netflix’e 25 milyon dolarlık dava açtı, söz konusu yapımdan edilen kârı da talep etti.

İzleyicilerin hikayenin akışını kendilerinin belirleyebildiği Black Mirror: Bandersnatch, Netflix’in başına bela açtı. İnteraktif çocuk kitabı serisinin yayıncısı Chooseco şirketi, kendilerin ait lisansın ihlal edildiğini öne sürdü ve Netflix’e 25 milyon dolarlık bir dava açtı.

Chooseco şirketi, Netflix’in 3 yıldır kendilerinden lisans almaya çalıştığını, ancak başarılı olamadığını, buna rağmen Black Mirror: Bandersnatch’i platformunda yayınlamayı tercih ettiğini açıkladı. Şirket, Bandersnatch lansmanından önce de Netflix’e bir mektup göndermiş, ancak sonuç alamamış.

Şirket, tüm bu iddialar kapsamında Netflix’e dava açtı ve 25 milyon dolarlık tazminat talep etti. Chooseco’nun diziden elde edilen kâra da talip olduğu ifade edildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.