Barack Obama, Twitter tarihinin en çok beğenilen tweetini attı

Eski ABD Başkanı Barack Obama, ABD’nin Charlottesville kentinde yaşanan şiddet olaylarının ardından da Twitter hesabından Nelson Mandela’nın sözlerini paylaştı. Obamanın bu paylaşımı Twitter’da şimdiye kadar en çok beğenilen paylaşım oldu.

Obama’nın üç parça halinde paylaştığı tweetlerde, “Hiç kimse, doğuştan, başka bir insanın ten rengi, geçmişi ya da dini yüzünden ondan nefret etmez. İnsanların nefreti öğrenmesi gerekir. Ve eğer, onlara nefret öğretiliyorsa, sevgi de öğretilebilir. Çünkü sevgi insan kalbine aksine kıyasla çok daha doğal gelir.” ifadeleri yer aldı.

Obama’nın bu tweeti 1.3 milyon kez yeniden paylaşılırken, 3.3 milyon da beğeni aldı. Bu rakamla birlikte, Nelson Mandela sözlerini içeren tweet, Twitter tarihinin en beğenilen tweeti oldu. Obama’dan önce ABD’li şarkıcıAriana Grande’nin, Manchester’daki konserine düzenlenen intihar saldırısının ardından attığı tweet en beğenilen tweet olmuştu.

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.