ATV’den milyonluk dava! Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz kavgası bitmedi!

ATV’de 7. sezonu ile ekrana gelecek olan ancak yaşanan anlaşmazlıkların ardından yayınlanmayan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin başka bir platforma yayın yolculuğuna devam edeceği iddia edildi. Çıkan haberlerin ardından ATV’den karşı atak geldi. ATV, şirket ve senariste 165 milyon TL değerinde dava açmaya hazırlanıyor.

Başrollerinde Oktay Kaynarca’nın rol aldığı ATV’nin fenomen yapımlarından olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, yedinci sezonuyla dönmesi beklenirken ani bir kararla final yapmasına karar verildi. EDHO hayranları büyük üzüntü yaşarken dizinin dijital bir platformda yayın hayatına devam edeceği gündeme geldi.

EDHO’nun dijital platformda yayın hayatına devam edeceği yönünde haberlerin çıkmasının ardından ATV’nin, yapımcı şirket BVB Film Yapım Prodüksiyon A.Ş. ve senarist Bahadır Özdener’e 165 milyon TL’lik dava açacağı iddia edildi.

Edinilen bilgilere göre; EDHO dizisinin bütün haklarının ATV’de olduğu, başka bir kanalın veya yapımcının bu diziyi veya bir benzerini her ne isim ve şekilde olursa olsun yapmasının ve yayınlanmasının mümkün olmadığı ortaya çıktı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.