Atiye’ye ilham olan cümleler “Dünyanın Uyanışı II”

Netflix Orijinal yapımı Atiye’ye ilham veren roman Dünyanın Uyanışı ile nefes kesen bir maceraya çıkan Atiye’nin yolculuğu Dünyanın Uyanışı II ile de tüm heyecanıyla hız kesmeden devam ediyor.

İlk kitapta bir arayış içinde olan Atiye, Dünyanın Uyanışı II’de evrendeki yerini buluyor. Bereketli topraklardan yayılan enerjinin nihayet sahibini bulmasıyla geçmişin, geleceğin ve Boyut Kapılarının anahtarı Atiye’nin ellerinde filizleniyor. Tabii büyük ve zorlu bir görev bekliyor onu. Haydi bu meşakkatli yolda Atiye’ye ilham olan cümlelere bir bakalım!

blank

“Her insan kendi evreninde, kendi seçimleriyle var olur. Zamanın çizgileri ise farklıdır. Sadece bir yol boyunca hareket eder.”

“Çürümüş dünyanın tek ilacı, başkalarını anlayabilmek ve dünyayı başkalarının gözünden görebilmek olmalı.”

“Merhamet, özensiz ve hükümsüz savrulan tohum gibidir. İnsan, bu tohumlara ışıksız yaklaşır.”

“Hayat bazen dönüp dolaşıp aynı yere ulaştığımız, aynı karanlıklarda kaybolduğumuz ve aynı acımasız oyunlara tutunduğumuz bir yolculuktur. Bu yolculuğa, yön duygusunu kaybetme ihtimali ve tekrara muhbirlik eden korkular eşlik eder.”

“Her şey sonsuzluğa uzanır. Ruh ise sonsuzluktan yuvaya dönmek ister. Her şey dünya içinde gizlidir.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.