Apple, 2020’de iki milyar iPhone satmayı planlıyor!

ABD’li telefon üreticisi Apple, 2020’de şu an kadar toplamda 195 milyon iPhone satış rakamına ulaşmış olmayı öngörüyor. Asıl istenen hedef ise 2 milyar telefon satışı!

13 yıl önce piyasaya sürülen iPhone, geçe zaman içinde Apple’ın en önemli ürünü haline geldi ve gelirinin büyük çoğunluğunu oluşturdu. Şirket 2020 yılında, bugüne kadarki iPhone satış rakamının iki milyara ulaşmış olmasını hedefliyor.

Apple, 2020’de iki milyar iPhone satmayı planlıyor!
Apple, ilk iPhone modelini 29 Haziran 2007 yılında satışa sundu ve bugüne kadar piyasaya sürülmüş olan iPhone modellerinin toplam sayısı 20’yi buldu. Apple 2007 yılında ilk iPhone’u satışa sunduğundan bu yana, toplamda iki milyar iPhone satış rakamına ulaşmayı hedefliyor.

Öngrülere göre ise; firmanın 2020 yılı içerisinde 195 milyon iPhone satarak iki milyar sayısına yaklaşması bekleniyor. Ancak sekiz farklı pazar analisti ise, ABD merkezli şirketin bu yıl iki milyar satış rakamına ulaşacağından oldukça emin.

Geçtiğimiz ay geride bıraktığımız 2019 yılında, o tarihe kadar toplamda 186 milyon adet iPhone satıldığını göz önünde bulundurursak, firmanın bu sene iPhone satışlarının 195 milyon adete ulaşma ihtimalinin çok da tutarsız olmadığını söyleyebiliriz. Diğer yandan Oppo, Xiaomi gibi güçlü rakiplerinin de hızlı bir şekilde pazar payındaki oranını artırdığını düşünürsek, iPhone tarafında işler beklendiği gibi olmayabilir de.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.