Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, Yunanistan’da deniz kazası geçirdi

İş insanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, Yunanistan’da deniz kazası geçirdi. Zodyakla kayalıklara çarpan çift kazada ağır yaralandı. Ali Sabancı’nın dalağının alındığı, AORT damarında sorun olduğu ve Vuslat Doğan Sabancı’nın da durumunun ağır olduğu ancak iyiye doğru gittiği öğrenildi.

Esas Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, Yunanistan’da denizde kaza geçirdi. Leras Adası’nda zodyakla kayalıklara çarpan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı’nın ağır yaralandığı öğrenildi.

SABANCI ÇİFTİNİN SAĞLIK DURUMU NASIL?
Korkunç kazada Ali Sabancı’nın dalağının alındığı, AORT damarında sorun olduğu ve Vuslat Doğan Sabancı’nın da durumunun ağır olduğu belirtildi.

YAKINLARINDAN GEÇEN TEKNEDEKİLER FARK ETTİ
Yatlarıyla Yunanistan’ın Leros Adası açıklarında tatilde olan Sabancı çiftinin, akşam yemeği için zodyak botla restorana giderken kayalıklara çarptığı belirtildi. Ağır yaralanan Sabancı çiftini, tesadüfen yakınlarından geçen teknedekiler fark etti. Teknedekilerin kurtardığı Sabancı çifti, adadaki hastaneye kaldırıldı.

Adada ilk müdahaleleri yapılan çift, daha sonra Bodrum’a getirildi. Ali Sabancı’nın ise saat 10.15 sıralarında ambulans helikopterle Bodrum’dan İstanbul’a Amerikan Hastanesi’ne getirildiği öğrenildi.

VUSLAT SABANCI’NIN DURUMU İYİYE GİDİYOR
Yapılan müdahalede Ali Sabancı’nın durumunun stabil olduğu, dalağının alındığı, kaza sırasında ie yüzünden ağır darbeler aldığı belirtti. Sağlık durumu iyiye giden Vuslat Doğan Sabancı’nın da ambulans helikopterle yine Amerikan Hastanesi’ne getirileceği öğrenildi.

Başından darbe alan Vuslat Doğan Sabancı’nın hayati tehlikesinin bulunmadığı da gelen bilgiler arasında.

ESAS HOLDİNG’DEN AÇIKLAMA
Esas Holding’den deniz kazası geçiren Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı’nın sağlık durumuna ilişkin açıklama geldi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, 24 Ağustos 2023 tarihinde tatilleri sırasında bir deniz kazası geçirmiştir. Tedavileri devam etmekte olup sağlık durumları takip edilmektedir. Gelişmelerle ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.