ABD Başkanı Trump’ın Twitter hesabı hacklendi

Hollandalı Gevers isimli bir hacker, şifreyi beşinci denemede doğru tahmin ettiğini ve hesaba giriş yaptığını duyurdu.

Hollandalı hacker Victor Gevers, ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabının şifresini beşinci denemesinde doğru tahmin ederek hesaba giriş yaptığını kanıtlayan bir ekran görüntüsü paylaştı.

Hollanda’da yayın yapan De Volkskrant’ta yer alan habere göre, Trump’ın 87 milyon takipçisi bulunan Twitter hesabının şifresi, Victor Gevers isimli biri kişi tarafından hacklendi.

KİMLİK DOĞRULAMA ÖZELLİĞİ AKTİF DEĞİL

Gevers, De Volkskrant’a yaptığı açıklamada, “Amerika’yı yeniden harika yap” olarak bilinen “Make America great again” sloganın kısaltması “maga2020!”yi deneyerek Trump’ın hesabına eriştiğini belirtti.

Haberde, Victor Gevers’in, Donald Trump’ın hesabına erişmeye çalışırken 5’inci denemesinde şifreyi çözdüğü de belirtildi. Hesapta iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğinin aktifleştirilmediği bilgisi de aktarıldı.

“5. DENEMEDE ŞİFREYE ULAŞTIM”

Gevers, “4’üncü denemeden sonra hesabın bloke olmasını bekliyordum ama herhangi bir ek bilgi sorulmadan 5’inci denememde şifreye ulaştım” ifadesini kullandı.

Trump’ın hesabına giriş yapıp ekran görüntüsü alan Victor Gevers, bunları aylık yayın yapan Vrij Nederland dergisiyle paylaştı. Durumun anlaşılması üzerine Amerikan Gizli Servisi Gevers’e ulaşarak, Hollandalı hackerdan bilgi aldı.

“DAHA GÜVENLİ BİR ŞİFRE BULMALI”

Sonrasında ABD’li yetkililerin iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini aktifleştirerek Donald Trump’ın Twitter hesabını daha güvenli hale getirdikleri belirtildi. Habere göre, Trump’a hesabına nasıl eriştiğini anlatan bir e-posta da yollayan Victor Gevers, ABD Başkanı’na daha güvenli bir şifre kullanması tavsiyesinde bulundu.

TRUMP DAHA ÖNCE DE HACKLENMİŞTİ

Haberde, Trump’ın Twitter şifresinin daha önce de Hollandalı hackerlar tarafından ele geçirildiği hatırlatıldı.

2016 yılında aralarında Victor Gevers’in de olduğu 3 hacker,ele geçirdiği Tump’ın Twitter şifresini “yourefired” (kovuldun) olarak duyurdu.

BAŞKA ÜST DÜZEY İSİMLERİN HESABI DA ELE GEÇİRİLDİ

Daha önce ABD eski Başkanı Barack Obama, Demokrat Başkan Adayı Joe Biden, Amazon’un Üst Yönetici Jeff Bezos, Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Tesla’nın Üst Yöneticisi Elon Musk, milyarder iş adamı Michael Bloomberg ve rap şarkıcısı Kanye West gibi isimlerin Twitter hesapları ele geçirilmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler
jock gets convinced to fuck man.http://you-jizz-videos.com

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.