41 ünlünün hayat verdiği “İyilik Bebekleri” Akmerkez’de

Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği yararına, çocukluk dönemi organ nakillerinin önemine dikkat çekmek için hazırlanan “İyilik Bebekleri” sergisi 2 Nisan’a dek Akmerkez’de yer alıyor. Sanat ve cemiyet hayatından 41 ünlü ismin destek verdiği proje “Hayata İyilik Kat” sloganından yola çıkılarak gerçekleştirildi.Sergide Haldun Dormen’den Nebahat Çehre’ye, Ebru Şallı’dan Atiye’ye pek çok isim, bu proje için tasarlanmış bez bebeklerle poz verdiler ve organ bağışına ilişkin mesajlarını ilettiler.

Sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri, bu kez organ bağışı bekleyen çocuklar için bir “iyilik” projesine imza attılar. Akmerkez, Akbatı ve Akasya ise “İyilik Bebekleri” sergisine geniş bir alan açarak bu toplumsal mesajın daha çok sayıda insana ulaşmasına katkıda bulunacak.Sergi, 29 Mart-2 Nisan tarihleri arasında Akmerkez, 3-10 Nisan tarihleri arasında Akbatı, 11-22 Nisan tarihleri arasında ise Akasya’da ziyaretçileri ile buluşacak. “İyilik Bebekleri” projesi, toplumsal sorunlara çözüm üretmek amacıyla çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarına destek olmayı ve kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Bu “iyilik” hareketinin temsilcileri, bu yıl ilk kez destekleyeceği sivil toplum kuruluşu olarak, Türkiye genelinde organ bağışı konusunda önemli çalışmalar yapan Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği’ni belirledi. Dernek yararına, Türkiye’nin dört bir yanını gezecek ve organ nakli konusuna dikkat çekecek “İyilik Bebekleri” sergisi oluşturuldu. Sergi, projeye katkıda bulunan ünlülerin oyuncak bebeklerle görüntülendiği fotoğraflardan ve organ nakline ilişkin mesajlarından oluşuyor. Proje, bu yolla organ naklini gündeme getirirken bir yandan da oyuncak bebeklerin satışıyla derneğe ekonomik katkı da sağlamayı hedefliyor.

Çocuklara sağlıklı bir gelecek sunmayı amaçlayan “İyilik Bebekleri” sergisinin 29 Mart Salı günü Akmerkez’de gerçekleştirilen davetine, bebeklere hayat veren ünlü isimlerden Deniz Akkaya, Zeynep Beşerler, Aslı Şen, Arzu Kunt, Oylum Talu, Şahika Ercümen, Pakize Suda, Metin Hara, Hakan Mengüç, Beki İkala, Prof. Dr. Yalçın Polat katıldı.

iyilik bebekleri

Piangel İletişim ve Prestige&Premium Brands ortak çalışması olan ve Memorial Sağlık Grubu’nun katkıları ile gerçekleştirilen projenin yapımcılığını Zuhal Ceran üstlendi. Katılan ünlüleri bebeklerle birlikte Cengiz Dikbaş fotoğrafladı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.