14 gazeteci işsiz kaldı! Demirören Medya’da tenkisat

Demirören Medya Grubu bünyesindeki önemli gazeteler ve internet platformlarında tenkisat başladı. Posta ve Vatan gazetelerinin çeşitli departmanlarından toplam 14 gazeteci işte çıkarıldı.

Son günlerde alınan radikal kararlarla, Demirören Medya Grubu bünyesinde ciddi işten çıkarmalar yaşandı. Posta Gazetesi’nin internet portalından biri haber koordinatörü olmak üzere toplam 7 kişi işten çıkarıldı. Ayrıca Gazete Vatan’ın internet ekibinden 4 kişinin, Milliyet.com.tr’den 3 ismin, Fanatik.com.tr’den de 3 çalışanın işlerine son verildi.

İşten çıkarılan çalışanların büyük bir kısmı uzun yıllardır Demirören Medya Grubu’nda görev yapıyordu.

HÜRRİYET VE MİLLİYET GAZETELERİ DE SÜREÇTEN ETKİLENEBİLİR
Demirören Medya Grubu’nda bir dizi işten çıkarmaların daha yaşanabileceği konuşuluyor. Özellikle çalışanların zam beklentisi sürerken Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin internet departmanlarında da benzer işten çıkarmaların yaşanabileceği iddia edildi.

POSTA.COM.TR’NİN GECE EKİBİ İŞTEN ÇIKARILDI
Demirören Medya Grubu’nun aldığı bir diğer dikkat çekici karar ise, Posta gazetesinin internet platformu Posta.com.tr’nin gece ekibine yönelik oldu. Gece ekibinin tamamının işine son verildi.

TAZMİNAT ESKİ MAAŞLAR ÜZERİNDEN HESAPLANACAK
İşten çıkarılan çalışanların haklarına dair önemli bir nokta da tazminat konusu. İşten çıkarılanlara yapılan zam oranlarının işten çıkartılanlara yansıtılmadığı ve bu nedenle eski maaşlarının üzerinden tazminat hesaplamalarının yapılacağı ifade ediliyor.

DEMİRÖREN MEDYA GRUBU’NDA KÜÇÜLME HAREKETİ Mİ?
Yaşanan bu gelişmeler, Demirören Medya Grubu’nun büyük bir küçülme sürecine girdiğinin bir işareti olarak görüldü.

Abone ol düğmesine tıklayarak yeni haberleri takip edebilirsiniz

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.