10. Malatya Uluslararası Film Festivali başlıyor

10. Malatya Uluslararası Film Festivali Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan öncülüğünde Malatya Valiliği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerinin katkılarıyla başlıyor.

10 – 14 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan 10. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin yarışma bölümlerine 18 Ekim’de başlayan başvurular, 01 Kasım 2021’e kadar devam edecek.
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. koordinesinde, Yönetmen Haydar Işık’ın direktörlüğünde 10- 14 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin yarışma bölümlerine başvuru tarihleri 18 Ekim – 01 Kasım 2021 tarihleri olarak belirlenmişti.

Doğu ile batının kesiştiği, kültürel ve tarihi güzellikleriyle zengin bir şehir olan Malatya’nın ruhuna uygun olarak ilk yılından itibaren sinemaseverlerle buluşan Malatya Uluslararası Film Festivali bu yıl uluslararası ve ulusal anlamda birçok filmi şehirde ağırlayacak ve gösterimler dahilinde izleyici ile buluşturacak.

Türkiye ve Dünya sinemasının en güncel ve nitelikli örneklerini Malatyalılar ile buluşturmak ve sinema sanatının etkileyici dili ile Malatya’nın tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla yapılan festival, film gösterimlerinin yanı sıra sinemaseverlerini sinema profesyonelleri ile bir araya getirerek birbirinden değerli söyleşiler, masterclass ve etkinlikler ile seyircisinin karşısına çıkacak.

Festival kapsamında yapılan Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması, Ulusal Belgesel Film ve Ulusal Kısa Metrajlı Film Yarışması için başvuru 18 Kasım – 01 Kasım 2021 tarihleri arasında olacak. Bu yıl yarışma bölümlerinin ödülleri de belirlendi.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması

En İyi Film 125.000 ₺
En İyi Yönetmen 25.000 ₺
En İyi Senaryo 15.000 ₺
En İyi Görüntü Yönetmeni 15.000 ₺
En İyi Kadın Oyuncu 15.000 ₺
En İyi Erkek Oyuncu 15.000 ₺
Fahri Kayahan En İyi Müzik 10.000 ₺
Kemal Sunal Halk Ödülü (En İyi Film)
Ulvi Saran Jüri Özel Ödülü
Siyad En İyi Film Ödülü
Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü

Ulusal Belgesel Film Yarışması

En İyi Belgesel Film Ödülü 30.000 ₺

Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması

En iyi Kısa Film Ödülü 15.000 ₺
En iyi 2. Kısa Film Ödülü 10.000 ₺
En İyi 3. Kısa Film Ödülü 7.500 ₺

10. Malatya Uluslararası Film Festivali, halkla bağlantıyı koparmayan, toplumsal konulara parmak basan ve yeni bakış açıları geliştiren bir program sunacak. Her türlü filmi aynı potada eritip, panel, söyleşi ve sempozyumlarla desteklemeye gayret edecek.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.