gazetemag tv

Zelenskiy: Kiev kontrolümüz altında

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Kiev’in kontrol altına alındığını be binlerce Rus askerinin esir alındığını bildirdi.

Son dakika haberine göre, ülkedeki son duruma ilişkin açıklamalarda bulunan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, “Kiev kontrol altımızda. Binlerce Rus askerini esir aldık” ifadelerini kullandı.

İşgalin 3. gününde askeri üniformasıyla kameralar karşısına çıkan Zelenskiy, Rusça konuşarak Rus halkından savaşa karşı çıkmalarını da istedi.

“KİEV KONTROLÜMÜZ ALTINDA”

Dün geceden beri ağır bombardımana uğrayan başkent Kiev’in Ukrayna güçlerinin kontrolünde olduğunu söyleyen Zelenskiy, “Saldırılar püskürtüldü, Kiev kontrolümüz altında” dedi.

“HERKESE SİLAH VERMEYE HAZIRIZ”

Ukrayna lideri ayrıca, “Herkese silah vermeye hazırız. Ukrayna’yı savunabilecek herkes burada olsun. Ülkemizi korumaya gelecek olan herkese açığız. Ukrayna’yı savunacak herkes şanlı bir zafere ulaşacaktır.” ifadelerini kullandı.

RUSÇA KONUŞARAK RUS HALKINA SESLENDİ

Konuşmasının bir kısmını Rusça yaparak Rusya’daki insanlara seslenen Zelenskiy, Rus halkını savaşa karşı çıkmaya çağırıp Ukrayna’yı savunmak isteyen herkesi ülkesine davet etti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.