Yıllar sonra gelen Rıdvan Dilmen itirafı!

Miodrag Yesiç, Trabzonspor formasını giydiği 1989-1990 sezonunda, Fenerbahçe ile oynanan maçta Rıdvan Dilmen’i sakatlamadığını savundu.

Geçen ay Bosna Hersek’in son şampiyonu Saraybosna’nın teknik direktörlüğüne getirilen Yesiç, geçmiş yıllarda Türkiye’ye transferini ve “kasap” lakabıyla anılmasına sebep olan Rıdvan Dilmen’le yaşadığı pozisyonu anlattı.

Trabzonspor forması giydiği 1989-1990 sezonunda Rıdvan Dilmen’e yaptığı sert müdahalenin ardından “kasap” olarak anılmaya başlayan eski Sırp futbolcu, Dilmen’in sakatlanarak oyundan çıktığı o maça dair şunları söyledi:

“Ligin üçüncü ya da dördüncü haftasıydı. O dönem Fenerbahçe forması giyen Rıdvan ve Aykut (Kocaman) çok formdaydı. Her ikisi de sakattı ancak iğneyle bize karşı da forma giydiler. Skor 3-0 lehimizeydi. Biraz sert müdahalemden sonra Rıdvan oyundan çıktı ancak benim müdahalem onu sakatlamadı. Rıdvan, maçın kaybedildiğini görüp sahadan çekildi. Daha sonra ameliyat edildi. Sık sık sakatlanıyordu. Sakatlıklar kariyerini olumsuz etkiledi. Çok kaliteli bir futbolcuydu. Gerçek bu. Taraftarın sevdiği bir isim sakatlanıp ameliyat edilmek zorunda kalınca onlar da doğal olarak bir suçlu arıyor. Ben suçsuz olduğuma eminim. Daha sonra Rıdvan ile konuştum. Sakatlığının iğneyle oynamasından ve önceki sakatlığından olduğu konusunda mutabık kaldık.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.