Yalın, Harbiyedeki davetiyeli konser polemiğine son noktayı koydu!

Başarılı müzisyen Yalın geçtiğimiz gün Contemporary Istanbul’u gezdi. Yalın kapıdan girişte basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Basın mensuplarının “Sizinde gösterilen eserlere olan ilginizi biliyoruz, eserleri yatırım amaçlı mı topluyorsunuz?” sorusunu, “Daha çok başındayım. Sevdiğim sanatçıların eserlerini elimden geldiğince topluyorum. Bu eserlere harcanan paralar boşa gitmiş olmaz ama ben sevdiğim için topluyorum.” diyerek yanıtladı.

“BİLETİ SATILMAYAN KONSERİN TEKRARI OLMAZ”

“HAK ETMEYEN BİR DAHA KONSER VEREMEZ”

Cengiz Kurtoğlu’nun “Harbiye’yi doldurmak her babayiğidin harcı değildir, zaten çoğu genelde davetiye verir.” sözleri kendisine hatırlatılan Yalın, “Biz de bu iddiaları duyuyoruz ama inşallah doğru değildir.” dedi. “Bir çok sanatçı davetiyeyle alanı dolduruyor ve çok eleştiriliyorlar siz bu eleştirilere katılıyor musunuz?” sorusu üzerine bu sezon 2 Harbiye konseri yapan sanatçı, “Bileti satılmayan konserin tekrarı kolay kolay yapılmaz. İnsanlar deli değil, kolay kolay para yatırmazlar. Her sanatçı, izleyicisiyle buluşabileceği zamanlarda hak ettiğini bulur. Hak etmeyen biri de orada yer almışsa, bunun tekrarı olmaz.” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.