Vali Çiçek: Kapadokya’nın giriş kapısı muhteşem olacak

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Soğanlı Vadisi’nde yapımı devam eden asfalt, yürüyüş yolu ve meydan düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Soğanlı Vadisi’ndeki incelemes sonrasında Akköy Baraj Gölü bölgesine geçen Vali Çiçek, Baraj Gölü çevresinde yapılacak çalışmalar hakkında İlçe Kaymakamı Ahmet Ali Altıntaş ve Belediye Başkanı Halit Taşyapan’dan bilgiler aldı.

Erdemli Vadisi’ni de ziyaret eden Vali Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte Kayseri’de başlattıkları turizm seferberliğinde en can alıcı noktalardan biri olan Soğanlı ve Erdemli Vadisi olduğuna dikkati çekerek, “Yeşilhisar Kaymakamımız ve Yeşilhisar Belediye Başkanımızın talepleri doğrultusunda bu bölgede bir çalışma başlattık. Soğanlı Vadisi’nde çalışmalarımız devam ederken bir muhteşem vadinin de Erdemli’de olduğunu gördük. Bir film platosunda gibi hissediyorsunuz kendinizi. Sanki bin yıl öncesindeki ruhu hissediyorsunuz. Muhteşem yapılar, muhteşem yürüyüş yolu. İnşallah en kısa zamanda Turizm Müdürlüğümüzün çizmiş olduğu proje ile Kaymakamlığımız ve Belediyemiz işbirliğinde, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığımız ve Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte burasını muhteşem bir turizm destinasyonu haline getireceğiz. Baharda herkes Erdemliye gelecek diyorum. Erdemli muhteşem olacak” diye konuştu.

blank

Son olarak Yeşilhisar İçmece Mahallesi’nde bunan şifalı su tesisini ziyaret eden Vali Çiçek, Yeşilhisar ilçe merkezinde esnaf ve vatandaşlarımızla da bir araya geldi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.