gazetemag tv

Uğur Dündar’dan Vefa Küçük’e sert çıkış! Bölücülük yapıyor!

Fenerbahçe’de yarın yapılacak Yüksek Divan Kurulu seçimi öncesi adaylardan Uğur Dündar, mevcut başkan Vefa Küçük’e yüklendi. Küçük’ün bölücülük yaptığını öne süren Dündar, ”Ayrıştıran bizzat Vefa Küçük’tür. Seçim sürecinin sadece Uğur Dündar ile Vefa Küçük arasında geçtiği algısını yaratmaya dönük bir çabadır ve bence bölücülüktür. Ben her zaman birlik beraberlikten yana mesaj verdim” diye konuştu.

Fenerbahçe’de yarın yapılacak olan Yüksek Divan Kurulu (YDK) başkanlık seçimi öncesinde demeç savaşları yaşanıyor.

Sözcü’den İrfan Yirmibeş’e konuşan başkan adayı Uğur Dündar, mevcut başkan Vefa Küçük’ü hedef aldı.

”VEFA KÜÇÜK BÖLÜCÜLÜK YAPIYOR”

Vefa Küçük’ün bölücülük yaptığını öne süren Dündar, Küçük hakkında ”Sırf kendi koltuğunu korumak için, YDK seçimlerini soyut bir eksene kaydırmaktan çekinmiyor, bundan utanmıyor sıkılmıyor. Ciddi sağlık sorunlarıyla uğraşan eski Başkanımız Aziz Yıldırım’la, Sayın Ali Koç’u karşı karşıya getirerek camiamızda zaten halihazırda var olan fay hatlarını artırmaya çalışıyor. Yetmedi mi Fenerbahçe’ye zarar verdiğiniz, bu koltuk bu kadar küçülmeyi hak ediyor mu? Benim için kullandığı ifadelere bakın: Korkuyor, karşıma çıkamaz. Rövanş. Hesaplaşma. İhanet… Böyle mi örnek oluyorsunuz gençlere? YDK Başkanı böyle bir dil kullanabilir mi? Yakışmıyor Allah aşkına…

Ayrıştıran bizzat Vefa Küçük’tür. Seçim sürecinin sadece Uğur Dündar ile Vefa Küçük arasında geçtiği algısını yaratmaya dönük bir çabadır ve bence bölücülüktür. Ben her zaman birlik beraberlikten yana mesaj verdim” açıklamasında bulundu.

”ADAYLIĞIM ÇOK ÖNCEDEN DÜŞÜNÜLEN BİR KONUYDU”

Aday olmaya çok önceden karar verdiğini belirten Dündar, “Adaylığım çok önceden düşünülen bir konuydu. İlk olarak ekimde üyelerimizden Atilla Öztürk, YDK toplantılarının işlevini kaybettiğini ve üyelerin azarlandığını belirtip bir değişimin zorunlu olduğunu düşündüğünü söyledi. Bu talepler yoğun bir noktaya gelince aday olmaya karar verdim. Bazı YDK toplantılarına çocuklarımın eğitimi için 7 yıl İzmir’de kaldığım için katılamadım. 3 Temmuz’dan sonra başkanımız Aziz Yıldırım’ın yanındaydım. Fenerbahçe’nin bana ihtiyacı olup ‘hayır’ dediğim hiçbir davet olmadı.” diye konuştu.

Dündar’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

”FENERBAHÇE KUVA-Yİ MİLLİYE RUHUDUR”

“Fenerbahçe’nin köklerini Kuva-yi Milliye’den aldığı bir cumhuriyet kalesi olduğunu, Atatürk’ün kulübü olduğu gerçeğini söylemek ve bundan onur duymak siyaset yapmak mı? 3 Temmuz’da cumhuriyetin son kalesi olan direnişi herkes biliyor. Fenerbahçe Kuva-yi Milliye ruhudur, vatanseverlik, bayrak sevgisidir, cumhuriyettir, Atatürk ilkeleridir. Bunu siyaset olarak değerlendirenlerin ben aklına şaşarım. Fenerbahçeliliğinden de kuşku duyarım.

UYGARCA DAVRANACAĞIZ

Yüksek Divan Kurulu üyelerimiz düşüncelerinden yararlanılması gereken akil insanlar. Fenerbahçe’nin senatosu bu. Onları azarlamak yerine görüş ve düşüncelerine saygı gösteren ve her fırsatta ortak akılla hareket etmeyi ilke edinen bir divan kurulu başkanı olacağım. Yönetimin yanında olunması gerektiğinde son kale olacağım, uyarılması gerektiğinde bunun niçin olduğunu uygarca anlatacağım.”

3 TEMMUZ ANITI VE 3 TEMMUZ BELGESELİ…

Askıda bilet’ projemiz var. Ücretsiz bilet devri sistematiği hazırlıyoruz. ‘Sporcularla bir saat’ projemiz var. Üyelerimizin, belirli sağlık kuruluşlarından ve sigorta şirketlerinden indirim alabilecekleri sponsorluk görüşmelerimiz var. Kadın üyeler için iki proje hazırladık. 3 Temmuz Anıtı ve 3 Temmuz Belgeseli için çok hızlı harekete geçeceğiz.

EN ÇOK ALİ KOÇ SEVİNECEK

Beni sanki Aziz Yıldırım’ın adayıymış gibi gösteriyorlar. Kendisini de Sayın Ali Koç’un adayıymış gibi bir sunuş şekli var. Adaylığımı açıklamamdan önce en uzun konuşmayı Sayın Ali Koç ile yaptım; 1.5 saat görüştüm. Aziz Yıldırım ile görüşmem 5 dakikayı geçmez. Hiç merak etmesin, başkanlığımdan başta Ali Koç olmak üzere, tüm camiamız çok mutlu olacak.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.