“Tutmayın Beni” ve “Oğlan Bizim Kız Bizim” filmlerinde çalışanların bir kısmı parasını alamadı

Çekimleri 10 Mayıs-23 Haziran arasında Antalya’da yapılan “Tutmayın Beni” ve “Oğlan Bizim Kız Bizim” filmlerinde çalışanların bir kısmı parasını alamadı. Kült Film şirketi, ekibe paralarını 2 Eylül’de ödeyeceğini söyledi. Para ödenmeyince yönetmen yardımcısı ile kostüm şefi hukuk mücadelesi başlattı.

2 Eylül’de gösterime giren “Tutmayın Beni” ve Ekim’de gösterime girecek olan “Oğlan Bizim Kız Bizim” adlı filmlerin çekimleri 10 Mayıs-23 Haziran tarihleri arasında Antallya’da yapıldı. Filmin teknik ekibi ve oyuncuların bir kısmı hak ettikleri ücretleri alamadı.

“GÜNDEN 18 SAAT ÇALIŞTIK, PARAMIZI ALAMADIK”

Filmin yönetmen yardımcısı Merve Şengül, yaptığı açıklamada, “Kült Film şirketinin sahibi olan ve her iki filmin yapımcıları Semra Dündar Öğün ve Kemal Öğün, paramızı ödememekle kalmayıp hakkını arayan kişileri sektörden silmekle tehdit etti. Günde 18 saatin altına düşmeden çalıştık. Buna rağmen ekibin büyük bölümünün hakları ödenmedi. Ücretlerimizi alamadık. Antalya’daki yerel oyuncular da paralarını alamadı. Kalan ödemeleri Kanal D’den alınacak parayla yapacaklarını söylediler, ama söz verdikleri tarihten sonra telefonlarımıza bile yanıt vermediler” dedi.

“HEM PARAMIZI ALAMADIK HEM TEHDİT EDİLDİK”

Tüm bunların yanı sıra ekibin sigortalarının eksik ve gününde yatırılmadığının da ortaya çıktığını ifade eden Şengül, “Yargı yoluna başvurunca da tehditlerin ardı arkası kesilmedi. Sektörde bir daha çalıştırılmamakla tehdit edildik. Davamızdan vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

“TELEFONLARIMIZA BİLE ÇIKMIYORLAR”

Kostüm şefi Esengül Sezgin ise kişisel Facebook hesabındaki paylaşımında şunları yazdı:

“Geçtiğimiz aylarda Kült Film’in sahibi Semra Dündar ve Kemal Öğün adına iki sinema filmi cekmek üzere Antalya’ya gittik. Mayıs ayında çekimleri başlayan filmin haziran sonu çekimleri bitti ve biz çalışanların bir kısmı paramızı alamadık. Efendi bir şekilde paramızı karşı taraftan istediğimizde ‘Size bir daha sektörde iş yaptırmayız’ diye tehdit edildik. Çok zor durumda olduğumuz için ortak karar ile uzlaşmaya gidildi. Araya kimseyi sokmadan 2 Eylül’de ödeme yapacaklarını söylediler, beklemeye geçtik. Fakat ayın 22’si oldugu halde ne telefonlarımıza çıkıyorlar ne de ödeme yapıyorlar.”

esengul

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.