Tesla Motors’un piyasa değeri 76 milyar dolara yükseldi

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın hisseleri dün ilk kez 420 doların üzerine tırmandı.

Çinli bankalardan finansman sağlanacağı haberi, aylardır devam eden ralliyi destekledi ve şirket hisseleri dün rekor kırdı. Hisseler %4 civarında yükselerek 422.01 dolar oldu ve böylece yükselişini 4. günde de sürdürdü. Böylece Tesla Motors’un piyasa değeri 76 milyar dolara yükseldi.

Şirketin Şanghay’daki fabrikasında ürettiği Model 3 tipi elektrikli araçlar için Çin bankalarından 10 milyar yuan (1.4 milyar dolar) kredi alacağı belirtiliyor. Konuya ilişkin açıklamanın bu hafta yapılması bekleniyor.

Tesla hisseleri 23 Ekim’de açıklanan sürpriz kar rakamından bu yana % 65 oranında yükseldi. Şirketin CEO’su Elon Musk dün twitter’da ‘hissenin çok yükseldiği’ mesajını paylaştı.

Tesla hisseleri son zamanlarda yoğun bir açığa satışa maruz kalmıştı. Bu gelişmeyle birlikte açığa satılan hisse pozisyonlarında büyük düşüş bekleniyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.