Sony’nin PlayStation’ı sanal gerçekliğin zirvesinde

Sanal gerçeklik yarışında Sony büyük bir adım atmak üzere. Sony’nin PlayStation’ı sanal gerçekliğe hakim olma yarışında kritik bir yarışı kazanmak üzere. Ekim 2016’da Sony’nin sanal gerçeklik seti, bir video oyunu konsoluna bağlanmış ilk sanal gerçeklik seti olacak. PlayStation Sanal Gerçekliği, zaten dünyanın dört bir yanında evlerde bulunan 36 milyon PS4 konsolundan faydalanabilir. Ve yeni başlayanlar için şunu da ekleyelim, PlayStation 4’ün 350 dolarlık etiket fiyatı, bu tarz ürünleri için gereken 900 dolarlık bilgisayarlardan çok daha hesaplı. Bu da sanal gerçeklik oyunlarını oynamayı kolaylaştırıyor.

PlayStation sanal gerçeklik setleri, diğer sanal gerçeklik setleri gibi kafanın pozisyonunu algılayabiliyor: Sola, sağa, yukarı, aşağı bakarak bir video oyunu dünyasını tamamen görebiliyor. Fiziksel olarak yüründüğünde sanal gerçeklikte ilerlenememesi, HTC Vive’da ya da Oculus Rift’te olduğu gibi göze batan bir eksiklik. Peki koltuklarından kalkmadan oyun oynayan kullanıcılar bunu önemseyecek mi? Hayır.

Sony, 2016’da sanal gerçeklik headset’leri için 50’den fazla oyunun piyasaya çıkmasını bekliyor. Buna space-shooter EVE: Valkyrie ve robot dövüşçü RIGS de dahil.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.