ŞOK! İnsan eti yemişler!

Belçika topraklarında 40 bin yıl önce yaşayan Neandertallerin insan eti yediği belirlendi. Bilim insanlarına göre Neandertaller, etini yedikleri insanların kemiklerinden de araç gereç yapıyordu.

KENDİ TÜRLERİNİ YEMİŞLER!

Tübingen Üniversitesi araştırmacıları tarafından hazırlanan rapora göre, bugün Belçika’nın yer aldığı topraklarda yaşayan ilk insanların, kendi türlerini yediğine ilişkin çok sayıda bulgu elde edildi.

BENZERLİKLER ÇIKTI

Araştırmacılar, Namur kenti yakınlarındaki Goyet mağaralarındaki kazılarda bulunun çok sayıda kemiği inceledi.

Çok farklı Neandertal kemiğinde, çentik ve kesik izlerine rastlandı. Araştırmacılar, bunların insan eliyle yapıldığını belirledi. Bilim insanları, Goyet mağaralarında bulunan ren geyiği ve atlara ait çok sayıda kalıntıyı da inceledi. İnsan kemikleri ile hayvan kalıntılarındaki izler arasında benzerlik görüldü.

Araştırmacılara göre, Neandertaller tıpkı hayvanlar gibi, kendi türlerini de derilerini yüzerek parçalara ayırıyordu. Neandertaller, mızrak uçlarını sivriltmek için insan kemikleri kullanıyordu.Daha önce Fransa’da yapılan kazılarda da Neandertallerin insan eti yediğine dair kanıtlar elde edilmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.