gazetemag tv

ŞOK! Aşı yaptırmayanların telefonu bloke edilecek!

Pakistan’da, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan karar tartışma yarattı. Ülkede, aşı yaptırmak istemeyenlerin telefon hatlarının kapatılması gündemde.

Pakistan’ın Pencap eyaletinde, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılanma oranını artırmak için yeni yaptırımlar getirildi.

NTV’nin aktardığı habere göre; Pencap eyalet yetkilileri, aşı olmayı reddeden vatandaşların kullandıkları cep telefonlarının bloke edilerek devre dışı bırakılacağını açıkladı.

Pencap Sağlık Departmanı Sözcüsü Hammad Raza, “Başlangıçta bu sadece bir öneriydi, ancak insanlar aşı olmakta çok tereddüt ettiler ve bu yüzden karar uygulamaya sokuldu” dedi.

Sind eyaletinde de gelecek aydan itibaren aşı olmayan memurlara maaş verilmemesi kararı alındı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.