‘Prison Break’ yeni dizisiyle geri dönüyor

Bir döneme damgasını vuran ‘Prison Break’ yeni dizisiyle geri dönüyor. Ağabeyinin hapishaneden kaçmasına yardım etmek için plan yapan Michael Scofield’ı konu alan dizinin yeni versiyonunda aynı dünyada farklı karakterlere odaklanarak çekilecek. Öte yandan Hulu’da yayınlanacak yeni dizide Wentworth Miller ve Dominic Purcell’in yer almayacak.

2005-2008 yılları arasında izleyiciyle buluşan ve fenomen haline gelen ‘Prison Break’ dizisi geri dönmeye hazırlanıyor. ABD merkezli dijital platform Hulu’da ekrana gelmesi planlanan projeyi Elgin James hazırlayacak. James, yapım şirketi Sierra Drive aracılığıyla senaryo yazarlığı ve yönetici yapımcılığı üstlenecek.

blank

Deadline’ın haberine göre, orijinal dizinin ekibinde bulunan Dawn Olmstead, Paul Scheuring, Marty Adelstein ve Neal Moritz de yönetici yapımcı olarak görev alacak. Yeni dizide, orijinal dizide başrolde olan Wentworth Miller’ın ve Dominic Purcell’in yer alması beklenmiyor. Ancak dizi, aynı dünyada geçecek ve farklı karakterlere odaklanacak.

KONUSU
2005 yılında vizyona giren Prison Break, ölüm cezası alan Lincoln Burrows’un (Purcell) masumiyetini kanıtlamaya ve hapishaneden kaçırmak için ayrıntılı bir plan yaparak onu hücresinden kurtarmaya kararlı genç bir adam olan Michael Scofield’ı (Miller) konu alıyor.

FOX’ta yayınlanan Prison Break’te Robin Tunney, Peter Stormare, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, Paul Adelstein, Robert Knepper, Rockmond Dunbar, Marshall Allman, Wade Williams, Inbar Lavi, Mark Feuerstein ve Augustus Prew gibi isimler rol aldı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.