Neden dudak kontür işlemi yaptırmalısınız?

Aynaya baktığınızda gördüğünüz yansıma sizi mutlu etmeli… Bu noktada kimi kadın ince hatsız ve renksiz dudaklarını beğenmeyebilir. Her ne kadar sadece estetik bir kaygı gibi gözükse de bu durum, özgüven kaybına neden olabilir. Çözüm olarak dolgu işlemine başvurmaktan çekinen kadınlar için en etkili yolun dudak kontür işlemi olduğuna dikkat çeken Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, bu yöntemle ilgili bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

Dolgun ve biçimli dudaklar, her dönemin en önemli güzellik kriteri olarak kabul edilir. Ancak herkes dolgun dudaklara sahip olmayabilir, üstelik zamana bağlı olarak dolgun dudaklar bile biçimini kaybedebilir. Yüzün altın oran konusunda etkili olan dudaklar, simetrik ve çekici bir görünüm elde etmek için belirleyici bir rol üstlenmektedir. Bu noktada mevcut dudaklara olduğundan daha estetik bir form kazandırmak ve dudakların renklendirilmesini sağlamak amacıyla birçok uygulama devreye girmiştir. Bunların başında gelen dolgu, kimi kadın için endişe verici ve acılı bir deneyim olarak görülmektedir. Dolayısıyla dolgu yaptırmak istemeyen birçok kadın, dolgun ve biçimli dudaklar için alternatif yollara başvurmaktadır. Dudak kontür işlemi, en sık başvurulan alternatif yollardan biridir. Dudağına herhangi bir dolgu maddesi enjekte ettirmek istemeyenlerin tercihi olan dudak kontür işlemi, geniş renk skalasına sahip pigmentler ve tek kullanımlık steril iğnelerle istenilen sonuca ulaşmak için idealdir.

blank

Neden dudak kontür işlemi yaptırmalısınız?

Birçok kişi doğuştan ince dudaklara sahip olabilir ya da yaş aldıkça azalan kolajene bağlı olarak dudaklar eski dolgunluğunu kaybedebilir. Yeni nesil uygulamalar sayesinde bunlar bir sorun olmaktan çıksa da birçok kişi istediği dolgun dudaklara sahip olmak için dolgu gibi estetik işlemlere başvurmaktan çekiniyor. Bu noktada pratik ve uzun vadede kalıcı çözümler sunan dudak kontürü, tamamen doğal boyalar aracılığıyla dudağı renklendiriyor, aynı zamanda dudak hattını belirginleştiriyor. Üstelik dolgu uygulamasındaki gibi deri altına değil, derinin üst kısmına yapılan bu uygulama sayesinde dudak çok daha kolay şekillendiriliyor.

Doğal ve kusursuz sonuçlar için kendinizi uzman ellere emanet edin

Dudak hattına şekil kazandırarak çok daha dolgun bir görüntü yaratan dudak kontürü, tamamen kişiye özel steril iğneler yardımıyla cildin 0.3 – 0.5 milimetre altına organik renk pigmentlerinin işlendiği bir uygulamadır. Dudak kontür ile doğal ve kusursuz sonuçlara ulaşmak mümkündür ancak uygulama yapacak kişin eğitimli bir uzman olması çok önemlidir. Bu noktada dudak kontürünün teknik bilgi ve tecrübe gerektiren bir uygulama olduğuna dikkat çeken Ergül Keskin; “Dudak kontür uygulaması kesinlikle profesyonel kişilerce uygulanmalıdır. Çok titiz bir süreç olduğundan her aşaması dikkatle yürütülmelidir. Öncelikle kişiler uzmanlığından emin olduğu bir merkez araştırmalı ve bulmalıdır” dedi.

Dudak kontür işlemi nasıl uygulanır?

İlk aşamada dudak kontürü yapmak isteyen kişi ile renk konusuna karar verilir. Seçilecek olan renk, dudağın kendi tonundan, dudak makyajı modasında ön plana çıkan renklere kadar birbirinden farklı tonlarda olabilir. Renge karar verildikten sonra, yine kişinin istekleri ön planda tutularak dudak şekline karar verilir. Öncelikle dudakları çerçeveleyen ve genellikle dudak kaleminin uygulandığı kısım belirginleştirilir. Sonrasında dudakların içerisi doldurulur. Dudak kontür işlemi uygulama bölgesinin hassasiyeti nedeni ile hafif ağrılı olarak gerçekleşen bir işlemdir. İşlem süresi istenilen modele bağlı olarak 2 ila 2,5 saat arasında sürmektedir. Dudak kontür işlemi uygulandıktan 20 gün sonra, rötuş yapılması gerekmektedir. Kişinin seçtiği renge, modele ve yapısal özelliklerine bağlı olarak 3 ila 5 yıl kalıcılığı vardır.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.