MolBiyoKon’22, 9-12 Haziran 2022 Tarihlerinde Acıbadem Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Ev Sahipliğinde Gerçekleşecek

8. Uluslararası Türkiye Moleküler Biyoloji Derneği Kongresi

2011 yılında Türkiye’nin önde gelen moleküler biyologları tarafından kurulan Moleküler Biyoloji Derneği, moleküler biyoloji ve genetik alanında bilimsel çalışmalar, deneysel araştırmalar ve eğitsel çalışmaların yapılması, etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlayan ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermektedir.

Derneğin kuruluşundan itibaren her sene düzenlenen -pandemi nedeniyle ara verilen- Uluslararası Moleküler Biyoloji Derneği Kongresi, dernek başkanı Prof. Dr. Batu Erman ve konferans başkanı Prof. Dr. Eda Tahir Turanlı önderliğinde Acıbadem Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Dört gün sürecek MolBiyoKon’22 kongresinde, Genetik, Kanser, Nörobilim, Rejenerasyon, Hücre Biyolojisi ve EMBO IG olmak üzere beş farklı konuda oturumlar gerçekleşecektir. Kongre kapsamında hem uluslararası hem ulusal tanınırlığa sahip; Michael Leonardo, Ivona Aksentijevich, Mayda Gürsel, Neva Çalışkan, Ömer Bayraktar, Varda Rotter, Aykut Üren, Ahmet Acar, Tuğba Bağcı Önder, Turgay Dalkara, Emre Yakşi, Claude Desplan, Sepand Restegar, Perinur Bozaykut Eker, Güneş Özhan, Atılgan Yılmaz, Semir Beyaz, Çağhan Kızıl, Uğur Sezerman, Nathalie Jurisch Yakşi, Emrah Eroğlu, Elvan Böke, Irene Papatheodorou, Seyit Kale, Amirhoushang Bahrami olmak üzere 21 farklı kurumdan, 8 farklı ülkeden, 25 ana konuşmacı ağırlanacak.

Kongrede akademik bildiri sunumları, 14 kısa konuşma, 100’den fazla poster bildirisi ile moleküler biyoloji alanında güncel gelişmeler ve araştırmalar, 500’ün üzerinde katılımcı ile paylaşılacak. Kongre kapsamında sektörün önde gelen firmalarının da yer aldığı ondan fazla atölye çalışması (workshop) ile çeşitli teknikler ve süreçler katılımcılar ile buluşturulacak. Kongrenin son gününde ise en iyi ilk üç postere ödül verilecek olup; 2020 ve 2021 yılı Doktora Başarı ödülleri de takdim edilecek. Ödüle layık görülen araştırmacılar çalışmalarının sunumlarını yapacak.

Tüm konuşmacı ve katılımcıların davetli olduğu gala yemeği ise 9 Haziran 2022 akşamı Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde sokak lezzetlerinin tadımı ile bilim severleri bir araya getirecektir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.