Memur ve emeklinin gözü yeni haftada

Milyonlarca memur ve emeklisi gözünü yeni haftaya çevirdi. Pazartesi günü Haziran ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte yılın ikinci yarısında alınacak maaş artış oranı belirlenecek.

TÜİK, Haziran ayı enflasyon verilerini 4 Temmuz Pazartesi günü saat 10.00’da açıklayacak.

Enflasyonunun açıklanmasıyla memurların zam oranı da netleşecek.

Yüzde 7 toplu sözleşme zammı ve 6 aylık enflasyon farkı maaşa yansıyacak.

Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kamu çalışanlarımızın ve emekçilerimizin maaşlarına yüzde 40’ın üzerinde enflasyon farkı artışı zaten yapılacak.” dedi.

Ayrıca asgari ücretin artmasıyla birlikte yılbaşında devreye giren asgari ücret kadar gelirin vergi dışı kalması nedeniyle memur maaşlarına 300 lira ücret artışı yansımış olacak.

6 aylık enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla, toplu sözleşmeden kaynaklı bu yılın ilk yarısında yüzde 7,5 zam alan devlet memurlarının yılın ikinci yarısında alacağı enflasyon farkı da belli olacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.