Manisa’da üzüm üreticilerine ‘sepet’ desteği

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ‘Üzüm Üreticisine 100 Bin Sepet Desteği Projesi’ kapsamında yapacağı 15 dekar ve altı bağ alanına sahip 10 bin üreticiye 100 bin adet plastik sepet desteklemesi ile ilgili programını netleştirdi.

MANİSA (İGFA) –Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen ‘Üzüm Üreticisine 100 Bin Sepet Desteği Projesi’ kapsamında 15 dekar ve altı bağ alanına sahip 10 bin üreticiye 100 bin adet plastik sepet desteklemesinde bulunulacak.

Sepetlerin, yüzde 100 Büyükşehir Belediyesi hibesi ile kişi başı 10’ar adet dağıtılacağı belirtilirken, üreticilerin, sepet teslimatı için Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) veya Çiftçi Belgesi’ni ibraz etmelerinin yeterli olacağı bildirildi.

İlçelerde dağıtımı yapılacak olan sepet miktarının adetlerle sınırlı olduğu ifade edildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.