Loft Art, Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyol’u ağırladığı Prestij Sergisi “İtaatsiz Kökler-Ölmez Ağacı Direniyor” ile sanatseverlerle buluştu

Akfen Holding’in sanat alanında bir sosyal sorumluluk projesi olarak geliştirdiği Loft Art, yılda bir kere düzenleyeceği “Prestij Sergileri” serisinde; Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyol’u ağırlıyor.

“İtaatsiz Kökler-Ölmez Ağacı Direniyor” başlıkları ile 24 Mayıs – 24 Temmuz 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan Sergi, dün akşam Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ön gösterim ile sanatseverlerle buluştu.

Davete sanatçı ve koleksiyonerlerden oluşan kalabalık bir sanatsever topluluğu katıldı.

YILDA BİR DÜZENLENECEK

PRESTİJ SERGİLERİ SERİSİ

2020 yılında yapımını tamamladığı modern köyü projesi Bodrum Loft projesinde çokça ses getiren Bodrum Loft’da Sanat ile Sculptville sergilerini gerçekleştiren Akfen Holding’in İstanbul Levent’teki Nisbetiye On adresinde açtığı sanat alanı Loft Art, Humano (İnsan ve Keşif) ile Symbio isimlisergilerisanatseverler tarafından yoğun ilgi görmüştü.

Loft Art’ın yılda bir kez ev sahipliği yapacağı Prestij Sergileri serisinin ilk konuğu Muzaffer Akyol ve Gaye Su Akyol oldu.

Sanat alanında satışı gerçekleştirilen eserler, Akfen Holding’in kadın, genç ve çocukları merkezine alarak ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) çalışmalarına da kaynak oluyor.

TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Dilara Akın’ın sorumluluğundaki Loft Art alanının Sanat Direktörlüğü’nü de Ayşe Jaber üstleniyor.

HAYAL VE OLASILIKLAR ÜZERİNDEN

BAĞIMSIZ KOMPOZİSYONLAR

İtaatsiz Kökler-Ölmez Ağacı Direniyor sergisi zaman, hayal ve olasılıklar üzerinden birbiriyle ilişkili fakat bağımsız kompozisyonları su yüzüne çıkarıyor.

Sanat yaşamında elli küsur yılı geride bırakan Muzaffer Akyol’un tuvallerinde ve farklı disiplinlerde ürettiği eserlerinde kâinatın devinimi, dönüşümü ve çığlığı, nar formunda hayat buluyor.

Gaye Su Akyol’un el dokuması yün halıları ve seramik heykelleri ise insanın gündeliğin içinde boğuşan deliliğin içerisinden çıkarıp, bu yitirmiş olduğu ‘hakikati’ yeniden görmeye, hatırlamaya olmayan bir kâinatı yeniden doğurarak, kurarak çağırıyor.

“İtaatsiz Kökler-Ölmez Ağacı Direniyor” sergisi ortak geçmişi olan, farklı zamanlara ait fakat son çeyrek yüzyıla birlikte tanıklık etmiş baba-kızın, iki farklı anlatım diliyle kendi “karşı gerçeklik”lerini kurguladıkları bir sergi olacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.