Kuveyt’in ilk kadın kaptan pilotu Elif Güveyler oldu

Kuveyt’te Jazeera Airways’te çalışan Pilot Elif Güveyler, sosyal medya hesabından Kuveyt tarihinde bir ilki gerçekleştirerek ülkenin ilk kadın “kaptan” pilotu olduğunu açıkladı.

Türk Hava Kurumu’nda yetişen, Onur Air ve THY’de görev yaptıktan sonra yaklaşık 4 yıldır Kuveyt’te Jazeera Airways’te çalışan Pilot Elif Güveyler, Kuveyt’in ilk kadın kaptan pilotu oldu.

Güveyler haberi sosyal medya hesabında şu ifadelerle paylaştı:

“Kaç zamandır bu haberi vermek istiyordum sizlere… Uzun yıllar çokça çalışmanın, çabalamanın, kendini kanıtlamanın ardından yurtdışında bir şirkette, hatta Kuwait tarihinde bir ilki gerçekleştirerek şirketin ve ülkenin ilk kadın Kaptan pilotu olma gururunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

blank

İNGİLİZCE ÖĞRETMENİYDİ
Elif Güveyler, 9 Eylül Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2008 yılında mezun oldu. 2011 yılında Türk Hava Kurumu’nda yaklaşık 2 yıl pilotaj eğitimi alarak hayatında önemli bir değişime imza attı. Onur Air’de iki yıl açılıştıktan sonra 4 yıla yakın süre Türk Hava Yolları’nda görev yaptı. Ardından 2019 yılında Jazeera Airways’e geçti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.