Kuruluş Osman’ın yapımcısı Mehmet Bozdağ’dan iddialı açıklamalar

Türkiye’de ve dünyada ilgiyle izlenen ve ilk sezonunda reyting rekorları kıran ‘Kuruluş Osman’, çarşamba akşamı başlayacak yeni sezonuna iddialı bir başlangıç yapacak. ‘Kuruluş Osman’ın yapımcısı, proje tasarımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, merakla beklenen ikinci sezon öncesi açıklamalarda bulundu.

Tanıtımları ve kadroya kattığı iddialı isimlerle büyük ses getiren ‘Kuruluş Osman’ın yeni sezonu için “Ezberleri bozacağız” diyen Mehmet Bozdağ, “Yeni bir konsept kuruldu. Bu konsept doğrultusunda dekorlarda yenilenmeye gidildi. Ciddi oyuncu transferleri yaptık. Yeni bir hikaye ve yeni karakterlerle geliyoruz” şeklinde konuştu.

‘ÇOK FARKLI BİR OSMAN GELİYOR’

‘Kuruluş Osman’ izleyicilerini ikinci sezonda büyük sürprizlerin beklediğini ifade eden Bozdağ, “Her karakterin kendine özel bir hikayesi var. İnşallah bu sezon çok farklı bir Osman geliyor. Yeni sezonda gümbür gümbür geliyoruz, bambaşka bir Osman izleyecek seyirci. Her şeyde büyük değişiklikler yaptık, imajda, tasarımda. Seyircimiz şaşıracak” dedi.

‘OBADA DENGELER DEĞİŞİYOR’

Kayı Obası’nda dengelerin değişeceğini belirten Mehmet Bozdağ “İlk sezon Osman’ın toyluğunu işlemiştik. Bu sezon Ertuğrul tekrar sahalara dönüyor. İhtiyar kurt geri dönüyor. Babanın gelmesiyle obada birçok denge değişiyor” sözleriyle sezon açılışı öncesi beklentileri zirveye taşıdı.

‘CÜNEYT ARKIN SETTEKİ AŞKI ARTIRDI’

‘Kuruluş Osman’ kadrosuna katılması çok konuşulan Cüneyt Arkın’la ilgili de konuşan Mehmet Bozdağ, “O hayallerimizin kahramanı. Müthiş bir adam. Cüneyt ağabeyden ister istemez etkileniyorsunuz. Onun setlere dönmesi, aramıza katılması hepimizi heyecanlandırdı. Setteki aşkı artırdı. Motivasyon sağladı. Diğer yeni oyuncularımız da çok başarılı isimler, çok güçlü isimler geldi” dedi.

‘BURAK O RUHU YAŞIYOR’

Osman Bey rolündeki başrol oyuncusu Burak Özçivit’in rolüyle özdeşleştiğini belirten Mehmet Bozdağ, “Burak o ruhu yaşıyor, herkese de hissettiriyor. Bu benim için çok önemli. O ruhu yaşaması bana yazdırttırıyor” sözleriyle Özçivit’in diziye katkısını vurguladı.

7 Ekim Çarşamba akşamı ATV ekranlarında seyirciyle buluşacak ‘Kuruluş Osman’, bu sezon da çarşamba akşamları Türkiye’yi ekran başına kilitleyecek.

GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız. TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.