‘Kuruluş Osman’ çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam ediyor

‘Kuruluş Osman’ın çarşamba akşamı ekrana gelen 22’nci bölümü seyirciyi ekrana kilitlerken, reyting listesinin zirvesinde yer aldı. Osman Bey’e hanedanın ve devletin geleceğinin müjdelendiği kutlu rüyasının yer aldığı sahne, seyirciden övgü alırken, sosyal medyada gecenin en çok konuşulan konusu oldu.

Osman Bey’in rüyasının yanı sıra Bala Hatun’la evliliğinin damga vurduğu ‘Kuruluş Osman’ın 22’inci bölümü, #KutluRüya etiketiyle sosyal medyada da büyük ilgi görürken, Türkiye’de gece boyunca trend listesinde birinci sırada bulunurken, dünya trend listesinde de yedinci sırada aldı.

Osman Bey’in meşhur rüyasının yer aldığı sahneyle çok konuşulan ‘Kuruluş Osman’ın bu haftaki bölümünde Osman Bey ve Bala Hatun evlendi. Bölümün ardından yayınlanan 23’üncü bölüm fragmanı ‘Kuruluş Osman’ hayranlarında büyük heyecan yarattı. “Şeyh Edebalı’dan aldığı nasihatle gazaya başlayan Osman Bey, uç bölgesindeki Moğol hakimiyetini nasıl kıracak?” “Alişar, Osman Bey’e karşı Moğollar’dan aldığı desteği nasıl kullanacak”, “Gerçekleri görmeye başlayan Dündar, Alişar’la ittifakını yeniden değerlendirecek mi?”, “Aygül, Osman Bey ve Bala Hatun’un evliliğine nasıl tepki verecek?” soruları 28 Mayıs çarşamba akşamı 20.00’de ekrana gelecek 23’üncü bölümde yanıt bulacak.

23. (YENİ) bölüm fragman

OSMAN BEY’İN RÜYASI SOSYAL MEDYAYI SALLADI

‘Kuruluş Osman’ın ilgiyle izlenen 22’inci bölümünde Osman Bey’in kutlu rüyasının yer aldığı sahne sosyal medyada gecenin en çok konuşulan konusu oldu.

ATV ekranlarında yayınlanan ve reyting listesinin zirvesinde yer alan ‘Kuruluş Osman’, çarşamba akşamı #KutluRüya etiketiyle sosyal medyanın da zirvesindeydi. Twitter Türkiye’de gece boyunca trend listesinde birinci sırada bulunan dizi, dünya trend listesinde de yedinci sırada alırken Instagram’da da yoğun etkileşim aldı.

Osmanlı tarihine dair en erken kaynaklarda yer alan ve Osman Bey’in “Göğsümden çıkan bir ağaç hızla büyümeye başladı, o kadar uluğ bir ağaç oldu ki bu diyarları aşıp suyun ötelerine ulaştı” sözleriyle anlattığı kutlu rüya; zikir zahnesi, özel bir tasarım ve müthiş görsel efektlerle sunuldu. ‘Kuruluş Osman’ seyircileri, bu tarihi sahneyi sosyal medyada övgüye boğdu.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, ATV ekranlarında çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.