Kraliyet Ailesi’nde değişim rüzgarı! Bize Dük ve Düşes demeyin!

Cambridge Dükü Prens William ve Cambridge Düşesi eşi Kate Middleton aldığı radikal kararla Kraliyet Ailesi’ni daha modern bir hale getirmeye karar verdi. İngiliz basını Prens William ve Kate Middleton hakkında “Daha ulaşılabilir, daha az resmi olmak istiyorlar” diye yazdı.

Tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu Cambridge Dükü Prens William ve Cambridge Düşesi eşi Kate Middleton, yaptıkları Belize, Jamaika ve Bahamalar gezisinin ardından aldığı radikal kararla Kraliyet Ailesi’ni modernize etmek istiyor.

Ünlü çift, Karayipler turundan sonra unvanları ile değil isimleri ile anılmak istediklerini açıkladı. İngiltere basınında yer alan haberlere göre; çift, halk arasında Kate ve William olarak bilinmeyi hedefliyor.

Konuyla ilgili “Daha ulaşılabilir, daha az resmi, daha az havasız olmak ve birçok gelenekten kopmak istiyorlar.” açıklamasına yer verildi. Söz konusu tura ilişkin fikir birliğinin “güncelliğini yitirmiş, temassız, fazla resmi” şeklinde olduğuna dikkat çekildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.