Kral Charles’tan beklenmedik ‘Harry-Meghan’ hamlesi

Netflix’te yayınlanan belgesellerinde kraliyeti suçlayan Prens Harry ve Meghan Markle çifti, İngiltere’de tepkilerin odağı olurken, Kral Charles’tan beklenmedik bir adım geldi. Kral, mayıs ayında gerçekleşecek taç giyme törenine oğlu Prens Harry ve eşini de davet etti.

Ocak 2020’de İngiltere kraliyet ailesindeki görevlerinden çekilen ve son günlerde Netflix’te yayınlanan belgeselleriyle gündemde olan Prens Harry ve Meghan Markle’a İngiltere’de tepki yağarken, Prens Harry’nin babası Kral III. Charles’ın 6 Mayıs’ta gerçekleşecek olan taç giyme törenine tepkilerden ötürü katılıp katılmayacağı belli olmayan çifte Kral Charles’tan adım geldi.

Daily Mail’in haberine göre, III. Charles, ABD’ye yerleşen çifti törene davet etti. Kraliyet ailesi ile en son eylül ayında Kraliçe II. Elizabeth’in cenaze töreninde bir araya gelen çift, Kral Charles’ın taç giyme törenine gidebilir.

‘HARRY’NİN TAHT HAKKI VE UNVANLARI ALINMALI’
Diğer yandan, büyük tepki çeken belgesel dizinin Netflix’te yayınlanmasının ardından İngiliz basını, halkın yaklaşık yarısının çiftin Sussex Dükü ve Düşesi unvanlarının ellerinden alınmasını istediğini yazdı. Halkın yüzde 42’si, Harry’nin, beşinci sırada olduğu taht sırasından artık çıkarılması gerektiğine inanıyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.