Konak Kent Konseyi’nde Genel Kurul’dan Sonra İlk Görev Gezi Nöbeti

Demokrasi, dayanışma, adalet ve eşitlik ilkeleri ışığında kentimiz ve ülkemizde yaşamın sürdürülebilir kılınması için Konak Kent Konseyi Genel Kurulu geçtiğimiz hafta içinde 21. kez toplandı.

Sivil toplumun, demokratik kitle örgütlerinin, partilerin, muhtarların kısaca demokrasinin vazgeçilmezlerinin desteği ile yeni Başkan ve Yürütme Kurulunun seçimi yapıldı.

Konak Kent Konseyi Başkanlığına bir dönem daha Hamit Mumcu Başkan olurken, Yürütme Kurulu üyeliklerine de İnşaat Mühendisleri Odası Temsilcisi Ertan Parlar, Çevre Mühendisleri Odası Temsilcisi Helil İnay Kınay, ODTÜ Ege Mezunlar Derneği Temsilcisi Yasemin Sağlam, Kubilay Mahallesi Muhtarı Ünal Kalfa, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Temsilcisi Buğse Koca, Ata Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Temsilcisi Ozan Ali İlgazi ve Konak Belediyesi Temsilcisi Engin Taş seçildiler.

25 Nisan’da Osman Kavala’yı ağırlaştırılmış müebbet hapis; Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Yiğit Ali Ekmekçi’yi de 18’er yıl hapis cezasına mahkum edilmeleri sonrasında başlayan Gezi Nöbetlerine desteği önüne ilk iş olarak koyan Konak Kent Konseyi Yürütmesiilk Yürütme Kurulu Toplantısını Mimarlar Odasında gerçekleştirdi ve nöbete katıldı.

Yürütme Kurulu ve Konsey Meclisleri adına Nöbet Masasında bir açıklama yapan Konak Kent Konseyi Başkanı Hamit Mumcu; “Geziye, Emeğimize, Mesleğimize Sahip Çıkıyoruz” diyerek hukuksuz tutuklamalara karşı TMMOB’un başlattığı adalet nöbetindeyiz. Karanlıkların aydınlığa dönmesi için Konak Kent Konseyi olarak her türlü haksızlık ve hukuksuzluğun karşındayız. İktidarın maşası mahkemenin verdiği siyasi kararların, hiçbir hukuki dayanağı ve toplumsal geçerliliği yoktur. Hepimiz ülkemizin en kitlesel ve uzun süreli itirazı olan Gezi Direnişinin birer parçasıydık ve oradaydık” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.