Kazadan Kobe Bryant sorumlu!

Los Angeles Lakers ve NBA’in efsane oyuncusu Kobe Bryant ve kızı Gianna’nın hayatını kaybettiği kazada helikopterin pilotu Ara George Zobayan’ın kardeşi Berge Zobayan, kazadan Kobe Bryant’ı sorumlu tuttu.

Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant ve kızı Gianna, 26 Ocak’ta helikopter kazasında hayatını kaybetmişti.

Kobe ve Gianna dışında Orange Coast College beyzbol takımının koçu John Altobelli, kızı Alyssa Altobelli, eşi Keri Altobelli, Orange County basketbol takımının asistan koçu Christiana Mauser, Sarah Chester, kızı Payton Chester ve helikopterin pilotu Ara George Zobayan da yaşamını yitirmişti.

Tüm dünyayı yasa boğan kazayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Kobe’nin eşi Vanessa Bryant, Şubat ayında helikopterin pilotu Ara George Zobayan ve Island Express’e dava açmıştı.The People’a konuşan Ara George Zobayan’ın kardeşi Berge Zobayan tepki çekecek bir açıklamada bulundu.

Zobayan, helikopterdeki yolcuların ölümcül kazadan sorumlu olduğunu iddia etti.

Berge Zobayan açıklamasında “Kobe ve helikopterdekiler uçma riskini biliyordu. Hayatta kalan aile üyelerinin herhangi bir hak sahibi yok” dedi.

Vanessa Bryant davada, pilotun sisli koşullar nedeniyle sınırlı görüş alanı olan bir alana uçarak uçuş kurallarını ihlal ettiğini iddia etmişti

Vanessa Bryant dışında Altobelli ve Mauser aileleri de Island Express şirketinin ihmalkar ve dikkatsiz olduğunu iddia eden ayrı ayrı dava açmışlardı.

Island Express şirketi ise konuyla ilgili davanın devam ettiğini ve sonuçlanana kadar herhangi bir yorumda bulunulmayacağını bildirdi.Rapora göre Kobe Bryant ve arkadaşlarını taşıyan Ara George Zobayan yönetimindeki Sikorsky S-76B helikopter sabah saat 9.06’da Kaliforniya Orange County’deki John Wayne Havalimanı’ndan kalktı.

Bin Oaks’taki Mamba Akademisi’nde bir gençlik basketbol maçına giden helikopter saat 10 civarında saatte 184 mil (296 km) hızla dağa çarptı.

Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu üyesi Jennifer Homendy kazanın ardından düzenlediği basın toplantısında helikopterde TAWS sistemi (Arazi Önleme ve Uyarı Sistemi) bulunmadığını açıklamıştı.

Motor arızası ve mekanik sorunların tespit edilemediği kazayla ilgili Ulusal Ulaştırma Güvenlik Kurulu’nun soruşturması devam ediyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.