“Kaygı”, Sivas katliamının 27’nci yılında ücretsiz erişime açıldı

Ceylan Özgün Özçelik’in yazıp yönettiği ilk uzun metraj filmi “Kaygı”, Sivas katliamının 27’nci yılında ücretsiz erişime açıldı.

Dünya prömiyerini 2017’de Berlin Film Festivali’nde yapan ve SXSW’dan Gamechanger ödülüyle dönen, Ceylan Özgün Özçelik’in ilk uzun metrajı “Kaygı” 24 saatliğine çevrimiçi izlemeye açıldı.

“Unutmanın sınırı ne? Katliamları unutabilir miyiz?” soruları etrafında şekillenen, hafıza temalı psikolojik gerilim filmi ‘Kaygı’, haber kanalında kurgucu olarak çalışan bir kadının kâbusunu yansıtıyor. Hasret, gerçekle sanrının paslaştığı tekinsiz bir ülkede yaşıyor. Geçmişini hafızasında arıyor.

FİLMİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Ceylan Özgün Özçelik’in yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor: Algı Eke, Özgür Çevik, Selen Uçer, Kadir Çermik, Boncuk Yılmaz, Asiye Dinçsoy, İpek Türktan Kaynak, Kerem Kupacı, Saygın Soysal, Serhat Midyat ve Cüneyt Uzunlar ve Nazan Kesal ve Taner Birsel.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.