gazetemag tv

Jennifer Lopez’in filmi “aşırı müstehcen içerik” nedeniyle yasaklandı

Hustlers “aşırı müstehcen içerik” nedeniyle Malezya’da yasaklandı.

Jennifer Lopez ve Constance Wu’nun rol aldığı film uyuşturucu ve alkolün etkisi altındaki zengin Wall Street çalışanlarının kredi kartlarından para çalan bir grup striptiz kulübü çalışanının öyküsünü anlatıyor.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre; Malezya film sansür kurulu, filmdeki çıplaklık, erotik danslar ve uyuşturucu kullanımı içeren sahneler nedeniyle yapımın “kamuya açık gösterime uygun olmadığını” bildirdi.

Hustlers’ın Malezya’daki dağıtımını üstlenen şirket Square Box Pictures yasağı Instagram’dan doğruladı. Şirket, “Bu konuyla ilgili hayranlarımızdan ve sinema severlerden gelen tüm sevgi ve destek için gerçekten minnettarız. Ne yazık ki devam edemiyoruz. Sizi hayal kırıklığına uğrattığımız için yürekten özür dileriz” ifadelerini kullandı.

MALEZYA’DA SANSÜRLENEN İLK FİLM DEĞİL

2015’te New York Magazine’de yer alan ve internette yayılan bir makaleye dayanan filmde Julia Stiles, Lizzo ve Cardi B de rol alıyor.

Birleşik Krallık’ta, filmdeki “cinselleştirilmiş çıplaklık, cinsellikle ilgili güçlü göndermeler, argo dil kullanımı ve uyuşturucu içeren sahneler” nedeniyle yapımın 15 yaş ve üstü izleyici kitlesine uygun olduğu belirtiliyor.

Film Birleşik Krallık’ta izleyiciler kadar eleştirmenlerin de beğenisi kazandı. Ancak Hustlers’a ilham veren Samantha Barbash, filmin hayatını tasvir etme şeklini eleştirmişti.

Hustlers, Malezya gösteriminde sorunlarla karşılaşan ilk yapım değil.

Ağustosta da Elton John biyografisi Rocketman’deki eşcinsel ilişki içeren sahneler Malezya’da sansürlenmişti.

Yeni filminde striptizciyi canlandıran Jennifer Lopez’den g-string itirafı!

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler