İŞTE! Estetik konusunda doğru bilinen 5 yanlış

Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Küçükçelebi, estetik konusundaki hurafeleri anlatıyor…

Estetik ve plastik cerrahi aynı şeydir
Aynı değildir çünkü estetik cerrahi, yüz ve vücut görünümünü daha güzel hale getirebilmek amacıyla kullanılan bir tıp alanıdır. Fakat plastik cerrahide görünümle birlikte fonksiyon bozukluğunun da düzeltilmesi amaçlanır.

Kozmetik amaçlı bir işlemdir
Estetik operasyonlar isteğe bağlı olarak yapılır. Plastik cerrahide ise rekonstrüktif ve fonksiyonel nedenler daha ağır basar.

Yüz cerrahisiyle yepyeni bir yüz oluşturulabilir
Estetik cerrahiyle yapılacak yüzün biyolojik yaşı, iyileşme kapasitesi belli olduğu için yeni bir yüz yaratılamaz. Sadece daha genç görünümlü bir yüz ortaya çıkabilir.

Yaşlanmanın önüne geçmeyi sağlar
Estetik yüz operasyonlarıyla yaşlanmanın önüne geçilemez. Ancak daha genç bir görünüm yaratıp biyolojik yaşı geriden takip etmek mümkün olabilir.

Çok acı verir
Cerrahi tekniklerdeki yenilikler sayesinde ciddi boyuttaki sıkıntılar yerini daha az ağrılı bir operasyon sonrası sürecine bırakmış durumda.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.