İŞTE! Elon Musk’un Twitter’ı almak için gözden çıkardığı para

Tesla ve Space X gibi yatırımlarla adından söz ettiren milyarder iş insanı Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ın tamamını satın almak istiyor. Musk’un mecrayı satın almak için 43 milyar doları gözden çıkardığı öğrenildi.

Elon Musk, Twitter’ı 43 milyar dolara satın almak için harekete geçti. Musk, söz konusu parayı ise nakit ödeyecek. Elon Musk’un Twitter’a tamamen sahip olmak için verdiği mega teklifi iş insanının mecranın yüzde 9 hissesini satın almasından günler sonra yapması dikkat çekti.

Twitter CEO’su Parag Agrawal, 50 yaşındaki Elon Musk’un şirketin yönetim kuruluna katılacağını duyurdu ancak Musk yönetim kurulunda olmayı değil “patron” koltuğunda oturmayı istiyor.

Elon Musk, Twitter’ın tamamına sahip olmak için hisse başına 54,20 dolar teklif yaptı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.