Işık Şimşek “Aşk”

Işık Şimşek’in Pasaj Müzik etiketli ilk single çalışması “Aşk”, 12 Şubat’ta dijital platformlarda yayınlanmaya başlıyor. Söz ve müziğini Can Algeç’in, düzenlemesini ve piyano kayıtlarını Aytuğ Yargıç’ın gerçekleştirdiği şarkının video klibini Melike Önay çekti.
Duygusal yapısı yüksek, etkileyici lirikleri ve sürükleyici melodisiyle dinleyeni ilk andan itibaren yakalayan “Aşk”ta, Işık Şimşek başarılı vokal performansıyla dikkat çekiyor.

Ajda Pekkan’ın “Vitrin” ve “Cool kadın” hit’lerinin bestecisi, dizi ve film müziği yapımcısı – aranjör Can Algeç’in söz ve müziğini yaklaşık 10 yıl önce yazdığı şarkı, Işık Şimşek’in uzun süredir repertuarındaki parçalardan. Önümüzdeki aylarda da yine sürpriz şarkılarla single’lar çıkarmayı planlayan ikilinin bu ilk ortak çalışması değil. Daha önce “Binbir Gece” dizisinin internet fenomenine dönüşen ve daha sonra da “Efsane Dizilerin Efsane Müzikleri” compilation’ına giren parçalarından “Nenni Bebek” türküsünde de birlikte çalışan çift, 8 yıldır evli ve bir çocukları var.

ısik

Biyografi

Işık Şimşek, Ankara’da doğdu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun
oldu. TRT Ankara Çocuk Kulübü’yle başlayan seslendirme sanatçılığını ve radyo programcılığını üniversite yıllarına kadar sürdürdü; özel radyolarda yapımcılık ve sunuculuk yaptı. Lise yıllarından itibaren çeşitli müzik gruplarında solist olarak yer aldı. 1996-1999 yılları arasında Yapı Kredi Yayınları’nda editör olarak pek çok kitabın yayınlanması sürecinde çalıştı. 3 aylık felsefe dergisi Cogito’nun editörlüğünü de sürdürdü. 1999’da Bilsak 5. Kat’ta grubuyla birlikte sahne almaya başladı. O günden bu yana İstanbul’un birçok ünlü gece kulübünde ve özel gecelerde sahne alan ve çok izlenen televizyon dizilerinin şarkılarını seslendiren Şimşek, bir yandan da moda dergiciliği alanında çalıştı. 2’debir, ELLE ve ALL ve Grazia dergilerinin ardından halen L’Officiel’in yayın direktörlüğünü yapan Şimşek’in, R.M. Hare’in “Platon: Düşüncenin Ustaları” kitabının İngilizceden çevirisinin de aralarında bulunduğu pek çok çevirisi ve yayınlanmış makalesi bulunuyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.