İhracat tahsilatı kolaylığı işletmelere ihracatın kapısını açıyor

Türkiye’de ihracat rakamları ocak- temmuz ayları arasında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 19,1 büyürken, ihracat potansiyeli gün geçtikçe artıyor. İhracatçının küresel riskleri fırsata çevirdiği bu dönemde Octet, başta KOBİ’ler olmak üzere ihracatçının tahsilat sorununu ortadan kaldıran güvenilir ve kolay bir çözüm sunuyor. Octet Portal aracılığıyla ihracatçı, 35’i aşkın ülkede kredi kartı ile satışının tahsilatını ertesi gün hesabında görüyor.

Ticaret Bakanlığı Dış Ticaret Verilerine göre, 2022 yılı Ocak-Temmuz ihracat rakamları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19,1 oranında artış göstererek 144 milyar 417 milyon dolara ulaştı. İhracatçının küresel riskleri fırsata çevirdiği yeni dönemde, ihracatta ülke ve ürün çeşitliliği sürekli artış gösterirken finansman ve likidite en önemli konular olmaya devam ediyor. Şirketlerin nakit akışını düzenleyen finansman çözümleri sunan Octet, sadece yurt içi değil yurt dışı ticaret konusundaki çözümleriyle de ihracatçıya güvenli bir ortam sağlıyor.

Tahsilat riski ihracatın önünü kapatıyor

Finansman ve nakit akışı pek çok işletmenin ihracat yapmasını güçleştiriyor. Bu nedenle ihracatçıların nakde güvenilir ve kolay bir şekilde ulaşması için hayata geçirilen çözümlerin, ihracatın sürdürülebilir olmasında önemli bir rol oynadığını dile getiren Octet Türkiye Genel Müdürü Derya Ekemen Fidan, “Octet Portal aracılığıyla tüm işletmelere, web sitesine ya da e-ticaret altyapısına sahip olmasalar da dünya ile ticaret yapma şansı tanıyoruz” dedi.

35’i aşkın ülkeyle ihracatta ödemeler ertesi gün hesabınızda

Ekemen Fidan, “2022 yılı Ocak- Temmuz aylarına baktığımızda geçen yılın aynı dönemine göre 19,1 oranında artış görüyoruz. Ancak ülkemizin daha yüksek bir potansiyel taşıdığını biliyoruz. Şu anda tüm dünyada likiditeye ulaşmada zorluklar yaşanıyor. Bu yüzden ihracatın var olan riskleri, şirketler ve özellikle KOBİ’lerin gözünde daha da artıyor” derken sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de pek çok şirket potansiyeli olmasına rağmen tahsilat riski sebebiyle ihracat yapmaktan kaçındığını görüyoruz. Bu nedenle Octet’in güçlü altyapısı ile hem şirketlerin hem de KOBİ’lerin risk taşımadan ihracat yapmalarına olanak sağlıyoruz. Yurtdışına satış yapıyorsanız, Octet’in ihracat tahsilat ürünü sayesinde kredi kartları üzerinden satışlarınızda, 35’i aşkın ülkede yerleşik alıcınızdan euro ya da dolar ile tahsilat yapıp, ertesi iş günü hesaplarınızda yapılan ödemeleri görebilirsiniz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.