İçişleri kadroyu arttırdı… Kaymakamlık Sınavı’na yeniden başvuru alınıyor

ANKARA (İGFA) – ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, 16 Ekim 2022 tarihinde yapılması planlanan 2022 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2022-Kaymakamlık) için İçişleri Bakanlığı tarafından 100 kadro sayısının 200 olarak artırılması dolayısıyla sınava 8 Eylül’e kadar devam edecek yeni başvuruların alınacağı duyuruldu.

Adayların sınava başvurularını elektronik ortamda bugün saat 11.15’ten itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecekleri, başvuru işleminin 8 Eylül 2022 tarihinde saat 23.59’a kadar devam edeceği bildirildi.

Bu arada sınava 2-9 Ağustos 2022 tarihleri arasında başvuru yapan ve sınav ücretini ödeyerek başvurusunu tamamlayan adayların başvurularının geçerli olduğundan bu durumdaki adayların sınava yeniden başvuru yapmalarının gerekmediği kaydedildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.