İbrahim Tatlıses’in vurulma davasında flaş gelişme

Sanatçı İbrahim Tatlıses’in 14 Mart 2011 tarihinde gerçekleşen vurulma olayıyla ilgili görülen davada flaş bir gelişme yaşandı. Mahkeme, sanıklardan Mehmet Sebe’nin ifadesinin alımı ve sanatçı İbrahim Tatlıses’in bilgisine başvurulması için ileri bir tarihe ertelendi.

Sanatçı İbrahim Tatlıses’in 10 yıl önce gerçekleşen vurulma olayının davasında flaş bir gelişme yaşandı. Sabah’ın haberine göre; 14 Mart 2011 tarihinde yayında olan “İbo Show” programının çekimlerine katıldıktan sonra asistanı Buket Çakıcı ile birlikte İstanbul Maslak’taki Nurol Plaza’dan çıktığı sırada beş kişinin silahlı saldırısına uğramış ve uzun namlulu silahlarla başının sağ tarafından vurularak ağır yaralanmıştı. Saldırı sonucu Tatlıses’in asistanı Çakıcı yaralanmış, şoförü Hakan Çalışkan ise yara almadan kurtulmuştu. İbrahim Tatlıses’e silahlı saldırıda bulunan Abdullah Uçmak’ın, suikast girişiminden 3 yıl önce ünlü sanatçıya haraç almak için tehdit dolu bir mektup gönderdiği ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan dava kapsamında Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada heyet karşısına çıkan Ali Tekin Akkoyunlu, ‘Ben kesinlikle hiçbir şekilde İbrahim Tatlıses’ten para talep etmedim. Sadece Abdullah Uçmak bana isim ve telefon numarası yazılı not şeklinde başkasının kartviziti arkasına yazılı notu vermemi istedi. Ben de gazinoya gittim ancak kendisini bulamadım. Daha sonra yolda konvoy şeklinde kendisine rastladım. El salladım ve beni hayranı sandı. Ben de kartviziti kendisine verdim. Abdullah Uçmak’ı aramasını istedim. O da neden diye sordu. Daha sonra gerçekleşen olay hakkında bilgim yok.’ ifadelerini kullandı.

Mahkeme, sanıklardan Mehmet Sebe’nin ifadesinin alımı ve sanatçı İbrahim Tatlıses’in bilgisine başvurulması için ileri bir tarihe ertelendi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.