Huawei’den yeni işletim sistemi açıklaması

“Yeni İşletim Sistemimiz Yayınlanma Aşamasında”

Hatırlarsanız geçen ay Google’ın Huawei’yi Android ekosisteminin dışına atmasından sonra Çinli şirket, kendi işletim sistemini çıkarma yoluna gitmişti.

Huawei’in üst düzey bir yetkilisi, perşembe günkü açıklamasında ABD imzası taşıyan işletim sistemi Android’in yerine geçecek olan HongMengOS’un yayınlanma aşamasında olduğunu bildirdi.

Huawei’nin gelir beklentilerinden de söz eden Williamson, 2019’daki gelir artışının %20 oranında olacağını tahmin ettiğini de belirtti. Bu işletim sistemiyle ilgili kamuoyu tarafından iddia edilen sistemin güvenlik tehditleri barındırdığı söylentileri de Huawei tarafından yalanlandı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.