Güray Gürsel’in ”Bu Saatlerde Oluşan Bir Merakı Da Gidereyim” kitabı çıktı

2008 yılında Twitter’da burusvilis lakabıyla yazmaya başlayan ve büyük bir takipçi kitlesi yakalayan yazar Güray Gürsel, ”Bu Saatlerde Oluşan Bir Merakı Da Gidereyim” isimli ikinci kitabını okuyucuyla buluşturdu.

Güray Gürsel yeni kitabında ikili ilişkileri ele alarak Flört, İlişki ve Ayrılık dönemlerini kendine özgü üslubu ile işliyor. ”İlişkiler hakkında iyi bir şey duymak istiyorsanız, kitabı tekrar rafa koyup arkadaşınıza kahve falı baktırmanızı öneriyorum.” diyen Güray Gürsel, gerçekleri duymaktan korkmayan okuyuculara ikili ilişkilerle ilgili merak ettiklerini, birçok insanın kendilerine söyleyemediklerini tüm açıklığı ve gerçekliğiyle kaleme alıyor.

Erkek gözünden flört, ilişki ve ayrılık süreçlerini empati kurarak açıklamaya çalışan Güray Gürsel, merak edilen sorulara dürüst cevaplar eşliğinde yanıt bulmaya çalışıyor.

blank

Güray Gürsel’in ikinci kitabı Bu Saatlerde Oluşan Bir Merakı Da Gidereyim, 7 Mayıs tarihinde İnkılap Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

blank

Güray Gürsel

1976 yılında Erzurum’da doğdu. İlkokulu üç ayrı şehirde okudu. Afyon’da liseyi bitirdikten sonra Osmangazi Üniversitesi Matematik bölümünü kazandı fakat ikinci yılın sonunda başarısızlık nedeniyle okuldan atıldı. Bir süre çeşitli mekânlarda müzisyenlik yaptıktan sonra Eskişehir’den Bodrum’a giderek orada çalmaya başladı. Daha sonra müziği bıraktı ve Gökova-Akyaka’ya gidip babasının işlettiği otelde ona yardımcı oldu. 2006 yılının sonlarında İstanbul’a tatil için gelip tesadüfler sonucu Levent Semerci ile tanışarak Creavidi film şirketinde işe başladı. Altı yıl burada ses kayıt ve dizayn işleri yaptı. 2008 yılında Twitter’da “burusvilis” ismiyle yazmaya başladı ve bu süreçte Habertürk Blog yazarlığı yaptı. Yaklaşık iki yıl boyunca Power FM’de Power Morning Team için Twitter gündemini yorumladı. Yazarlığa GQ Türkiye ve Glamour Türkiye’de devam ederken bir süre önce “Burusvilis Company” adında markalarla sanatçıları bir araya getirmeyi amaçlayan bir proje şirketi kurdu.

ARKA KAPAK YAZISI

Bu kitabın yazarı, ilişkiler hakkında iyi bir şey duymak istiyorsanız kitabı tekrar rafa koyup arkadaşınıza kahve falı baktırmanızı öneriyor. Fakat eğer gerçekleri duymaktan korkmuyorsanız bu kitap bir nebze de olsa size yardımcı olabilir. Merak ettiğiniz her şeye bir cevap verdiğimi iddia etmemekle birlikte asla kabullenemediğimiz, etrafımızdaki insanların da üzülmeyelim diye asla söyleyemedikleri çoğu şeyi duymak belki hoşunuza gitmeyecek ama ben gerçekleri duymanız için kendi adıma bu riski alıyorum. Kitap flört, ilişki ve ayrılık süreçlerinin erkek gözünden, mümkün olduğunca dürüst ve karşı tarafla empati kurmaya çalışarak tanımlanmasını ve bu süreçlerde yaşanan bazı önemli merakları gidermeye çalışırken bir yandan da soruları cevaplamayı amaçlıyor. Umarım başarır.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.