Genç yazar Büşra Yılmaz’ın satış rekorları kıran 4N1K kitabı, beyaz perdeye uyarlanıyor

Genç yazar Büşra Yılmaz’ın satış rekorları kıran 4N1K kitabı, Fabrika Yapım tarafından beyaz perdeye uyarlanıyor.Filmde, kitabın ana karakteri Yaprak’a genç neslin başarılı oyuncularından Gözde Mutluer hayat veriyor.

Daha önce Kardeşim Benim, Kördüğüm, Not Defteri, Lale Devri ve Melekler Korusun gibi başarılı yapımlarda yer alan Gözde Mutluer filmle ilgili olarak; “Gençlerin dilini çok iyi anlayan ve onu olduğu gibi yansıtan bir hikaye 4n1k. Birçok gence ilham verecek ama hepsinden önce kendi benliğine saygı duymayı, kendini sevmeyi öğretecek bir hikaye. Ben her zaman tam da böyle bir işin içinde olmayı dilemiştim. Yapımcısından yönetmenine oyuncularından fan kitlesine kadar müthiş enerjisi olan bir ekibiz. Çok mutluyum,” dedi.

Fabrika Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda; Hasan Denizyaran, Cihan Şimşek, Sina Özer, Cemrehan Karataş, Buse Yörük, Buse Narcı ve Ümit Erdim yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Deniz Coşkun oturuyor. Çekimleri İstanbul’da devam eden filmin Mayıs 2017 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

Kitaptan;

Yaprak; küçükken, markette annesinden sürpriz yumurta istediği için bulgur reyonuna sıkıştırılıp çimdiklenenler, ilkokul önlüğünün altına eşofman giyip okula gidenler, yeşil silgisini diş izi yapanlar ve kırmızı kapaklı tüm dersler kitabının saman sayfalarını silerken yırtanlar kadar sıradan bir kız çocuğuyken; birlikte büyüdüğü dört çılgın erkek arkadaşı yüzünden akranlarından biraz farklı bir kız haline gelmiştir. Dünyası, 12 yıllık dostları, gamzeli kahramanı Ali, tek ideolojisi 3P (pizza, pijama, pislik) üzerine kurulu bir çılgın Oğuz, sevgilisini kendi vesikalık resminden bile kıskanan demirli Gökhan ve notları toplamda bile 100’e ulaşamayan çorap fetişisti tatlı çapkın Sinan’dan ibarettir. Hayatı onlarla rengarenk olduğu için aşka ne inancı vardır ne de ihtiyacı… Ama bir gün rutin (!) hayatı, doğum gününde gelen bir paket ile tümden değişir. Paketin içinde, gizemli bir aşıktan gelen, kızımızın asla giymeyeceği türden gösterişli bir elbise ve içinde de bir not vardır.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.