“Gabriel’in Düşü” için Çiçek Dilligil ve Burak Tamdoğan bir araya geldi

İKSV Tiyatro festivali kapsamında prömiyerini yapacak olan “Gabriel’in Düşü” için Çiçek Dilligil ve Burak Tamdoğan bir araya geldiler. Ahmet Sami Budak’ın yönetmenliğini yaptığı oyunu Sema Elçim kaleme aldı. Usta oyunculara Ayşegül Tekin, Banu Çiçek, Batur Belirdi, Doğu Can, Ersin Umut Güler eşlik ediyor.

Midilli Adası’nda geçen, coğrafyanın farklı noktalarından yola çıkmış olsalar da birbirlerine hem çok uzak hem de çok yakın hikâyeleri olan üç çiftin yaşadıklarını içeren bir tanıklığa davet ediyor bizi. Midilli’de geçirdikleri birkaç güne odaklanan oyunda, seyirci; altı insanın birbirlerinin kişisel hikâyeleri üzerinde yarattığı kelebek etkisiyle baş başa kalacak. Gabriel’in Düşü, görece konforlu hayatlarımızın içinde dahi, gezegende olan bitenden “kaçamayacağımızı”, gerçek hayatta benzerlerini sık duyduğumuz insan hikâyeleri üzerinden sahneye taşıyor.

Sahne prodüksiyonu merakla beklenen oyun 9-10 Kasım tarihlerinde tiyatro izleyicisi ile buluşacak.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.